Judo: Puchar Polski w Jezierzycach. Dobre walki gryfitów

(res)
Gabriela Mikołajczyk  (przodem) odpadła w starciach eliminacyjnych.
Gabriela Mikołajczyk (przodem) odpadła w starciach eliminacyjnych. Fot. Łukasz Capar
Blisko 230 zawodników z klubów z całego kraju przyjechało do Jezierzyc walczyć w finale Pucharu Polski Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w judo juniorów i juniorów młodszych.

Bardzo dobrze wypadł reprezentant Gryfa-3 Słupsk Rafał Błoński (do 46 kg). Wywalczył srebro. W drodze do finału stoczył trzy zwycięskie walki. W starciu o złoto uległ Bartłomiejowi Kotowi (MKS Chełm).

- Rafał jest jeszcze młodzikiem i walczył już kolejny raz w wyższej kategorii wiekowej. W zeszłym roku wywalczył srebro w Łodzi w podobnej imprezie - komentuje Irena Waszkinel, szkoleniowiec w Gryfie-3. Inni zawodnicy Gryfa-3 startujący w Jezierzycach mieli mniej szczęścia i zajęli: 7. miejsce Arkadiusz Kazior (60 kg), a Gabriela Mikołajczyk (48 kg) odpadła w eliminacjach.

Kolejne starty

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna impreza - Puchar Polski młodziczek i młodzików w Sobótce. Gryf-3 Słupsk reprezentować będą: Gabriela Mikołajczyk, Gabriela Błońska, Rafał Błoński i Przemysław Ilgiewicz oraz Krystian Zając (60 kg).