Judo. Sukces Błońskiego we Wrocławiu

res
Tomasz Błoński (z lewej), judoka Gryfa-3 Słupsk wywalczył druga pozycję w otwartym Pucharze Polski juniorów młodszych i kadetów Open Championships Wrocław. Archiwum Gryfa Słupsk
Tomasz Błoński, judoka Gryfa-3 Słupsk wywalczył druga pozycję w otwartym Pucharze Polski juniorów młodszych i kadetów Open Championships Wrocław.
Judo. Sukcesy zawodników Gryfa-3 Slupsk

Judo. Sukcesy zawodników Gryfa-3 Słupsk

W zawodach startowało około 650 najlepszych zawodników z Polski oraz reprezentacji Belgii, Holandii, Niemiec, Rosji, Szwecji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Błoński walczył w kategorii do 46 kg. W jego kategorii wagowej rywalizowało ponad 20 zawodników.

W drodze do finału Błoński wygrał cztery walki przed czasem. Pokonał faworyta i zawodnika gospodarzy Michała Dybę z MKS Juwenii Wrocław a także reprezentanta Belgii Sylvaina Cernego, także Jana Stolarka z KJ AZS Opole i Macieja Wilka z UKS Millenium Rzeszów. W finale uznać musiał wyższość reprezentanta Belgii, Aymerica Coneta.

Judocy z STS Gryfa-3 będą mieli bardzo pracowity miesiąc. Czekają ich wyjazdy do Gdańska, dwukrotny start w Bytomiu, gdzie odbędzie się finał Pucharu Polski zaliczany jako nieoficjalne mistrzostwa Polski U-15, następnie drużynowy finał Pucharu Polski, turniej w Szczecinie i prawdopodobnie wyjazd do Grodna na Białorusi. Muszą tylko znaleźć środki na wyprawy.

W otwartych mistrzostwach Grodna, wystartuje około 600 zawodników z byłych republik radzieckich. Byłby to pierwszy wyjazd naszych zawodników na wschód a także rewizyta za przybycie Białorusinów na październikowy turniej im. Z. Kwiatkowskiego do hali Gryfia.