Judo. Sukcesy gryfitów w Gdyni

res
15 młodych zawodników STS Gryf-3 Słupsk wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach UKS Galeon Gdynia. sxc.hu

Zawody miały pokazać, jak przygotowani sa młodzi judocy do zmagań w nowym roku. Słupszczanie wywalczyli 10 medali w tym 4 złote.

W grupie 2002/2003 bardzo udanie zaprezentował się Paweł Jabłoński (26 kg). Trzy walki zakończył efektownymi rzutami. Walka finałowa była bardzo dramatyczna. Gryfita dał się zaskoczyć i przegrywał na punkty. Jednak 10 sekund przed końcem wykonał rzut seoi-nage oceniony przez sędziego na ippon i wygrał walkę przed czasem.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również Kasia Gołojuch (27 kg). Pokonała dwie swoje przeciwniczki i zdobyła złoty medal w swojej kategorii wagowej. Trzecie miejsca wywalczyli: Zuzanna Perkowska (31 kg) i Martyna Szaniawska (41 kg).

W grupie dzieci starszych (2000/2001) bardzo dobrze walczył Aleksander Plombon (39 kg). W drodze do złota musiał stoczyć cztery walki, wszystkie wygrał w bardzo efektownym stylu. Złoty medal zdobył również Bartosz Szaniawski (50 kg).

Także w bardzo dobrym stylu zwyciężył w czterech pojedynkach. Na drugich miejscach znaleźli się Michał Nawrot (33 kg), Cezary Kochanowski (36 kg). Na trzecich Jakub Nawrot (42 kg), Mikołaj Kamiński (46 kg). Na piątym: Kamil Michalak (39 kg). W punktacji klubowej zwyciężył Galeon Gdynia, a Gryf Słupsk sklasyfikowany został na czwartej pozycji.