Judocy z Gryfa Słupsk wygrywali w Koszalinie

LK
Judocy z Gryfa Słupsk wygrywali w Koszalinie Lidiusz Kazior
W minioną sobotę w Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Judo. W zawodach startowało 160 zawodników i zawodniczek z 18 klubów z czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Słupsk bardzo godnie reprezentowała 8 judoków z Gryfa, którzy wywalczyli ogółem 4 medale z tego 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe.
Na wyróżnienie zasługują wszyscy medaliści, ale przede wszystkim złoty medalista do wagi 55kg Jakub Siedlikowski , który wszystkie swoje cztery walki wygrał zdecydowanie.

Jakub powtórzył swój sukces z zeszłego roku gdzie również zdobył złoty medal w niższej kategorii wagowej tzn. w 50kg. Srebrny medal zdobył w wadze 42 kg Konrad Szatkowski, który wygrał 2 walki przez ippon. Brązowe medale zdobyli Anna Nazaruk w wadze 63kg ( 2 walki wygrała ) oraz Paweł Granicki

w wadze 50kg, który musiał stoczyć aż sześć walk z tego tylko jedną przegrał. Paweł również powtórzył sukces z zeszłego roku gdzie również zdobył brązowy medal tylko w niższej wadze 46kg.

Punktowane 5 miejsce zajął w wadze 46 kg Jakub Serafin ( 1 walka wygrana ), 7 miejsce Gabriel Koszewski ( 2 walki wygrane ) w wadze 66kg oraz 9 miejsce Łukasz Gołojuch ( 1 walka wygrana ) w wadze 50kg. Na walkach eliminacyjnych swój udział w zawodach skończyła Sandra Bill w wadze 63kg.