Kajakarstwo. Dwa medale, złoto i brąz, dla Vincenta Słomińskiego

Vincent Słomiński bardzo ciężko trenuje, ale później zbiera medale.
Vincent Słomiński bardzo ciężko trenuje, ale później zbiera medale. Fot. Łukasz Capar
Trwa dobra medalowa passa Piasta. Dla klubu z Człuchowa dwa medale zdobył Vincenty Słomiński. Było to podczas mistrzostw Polski juniorów rozegranych na torze regatowym w Bydgoszczy.

Zawody przeprowadzono na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy. Reprezentant Piasta dwa razy stawał na podium.

Vincent Słomiński okazał się bezkonkurencyjny w C-1 na 5000 m. W tej rywalizacji popłynął po złoty medal. Również człuchowianin dobrze spisał się w finale
C-1na 1000 m. Wprawdzie nie powtórzył złotego sukcesu, ale brązowy medal też dał satysfakcję Słomińskiemu. Na najkrótszym dystansie, bo na 500 m w C-1, dwukrotny medalista uplasował się na piątej pozycji. Warto przypomnieć, że Vincent Słomiński w lipcu uczestniczył w mistrzostwach Europy juniorów w Poznaniu i był bardzo blisko podium. Ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu w C-1 na 1000 m.

W stawce juniorek bardzo pozytywnie trzeba ocenić postawę Justyny Sokół z Piasta. Była czwarta w K-1 na 1000 m. Człuchowianka także przypłynęła do mety jako czwarta w rywalizacji K-1 na 5000 m. W K-1 na 500 m Justyna Sokół uplasowała się na piątej pozycji.

- Vincent dysponuje ogromną mocą i cechuje go duża swoboda rywalizacji - tak ocenił potencjał swojego podopiecznego 61-letni trener Jerzy Opara, wcześniej dwukrotny olimpijczyk, srebrny medalista olimpijski z Montrealu w 1976 roku,
twórca sukcesów kajakarskich Piasta Człuchów.

- Słomiński jest prawdziwym diamentem. Dwukrotny medalista ma doskonały instynkt do kajakarstwa. W trakcie ścigania myśli i potrafi wyciągnąć odpowiednie wnioski. Widać, że uprawianie kajakarstwa sprawia mu przyjemność, mimo że to bardzo trudna dyscyplina. Ten junior prawidłowo się rozwija. Ostatnio udoskonalił technikę i ta praca przyniosła spodziewane efekty.

W klasyfikacji medalowej klub z Człuchowa został sklasyfikowany na ósmym miejscu w kraju. W punktacji klubowej Piast wywalczył 53 punkty i z tym dorobkiem uplasował się o oczko wyżej, na siódmym miejscu w Polsce.