Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów
2 z 7
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Adriana Cerkowska-Markiewicz, ustecka radna...
fot. Archiwum kandydata na burmistrza

Kim są kandydaci na urząd burmistrza Ustki? W przedterminowych wyborach startuje rekordowa szóstka

Adriana Cerkowska-Markiewicz, ustecka radna

Adriana Cerkowska-Markiewicz – "Najlepsze przed nami"

Jedyna kobieta startująca w wyborach Adriana Cerkowska-Markiewicz ma 53 lata i tyle czasu mieszka w Ustce.
- Pochodzę z rodziny z tradycjami. Mój ojciec Ryszard pochodził z Głębokiego dzisiejsza Białoruś – miasta, w którym urodził się polski pisarz Tadeusz Dołęga–Mostowicz, znany z wielu poczytnych powieści. Pradziadek Stanisław, a dziadek taty, był żołnierzem carskim. Tata pracował w wojsku, a w latach młodości był znanym piłkarzem grającym w wielu klubach sportowych, między innymi w Wałczu, a na końcu w Ustce. To miasto pokochał i w 1964 roku osiedlił się na stałe – opowiada Adriana Cerkowska-Markiewicz. - Moja mama Wanda urodziła się w Brześciu nad Bugiem. Od 1947 roku mieszka w Ustce, a w 1965 roku otworzyła zakład fryzjerski, który funkcjonuje do dziś, przy czym mama cały czas pracuje. Od 1967 roku zakład nosi nazwę „ ADA” (skrót od mojego imienia). Dziadek Kostek, ojciec mojej mamy, był znanym usteckim działaczem społecznym. Już w 1947 roku zakładał liczne sekcje sportowe, KS Stal czy KS Kolejarz, był organizatorem wielu miejskich okolicznościowych, w tym charytatywnych, akcji. Jego aktywność również należy podkreślić w Związku Emerytów i Rencistów.

Adriana Cerkowska-Markiewicz jest mężatką od 27 lat. Jej mąż Sławomir przez blisko 30 lat prowadził w Ustce działalność gospodarczą. 19-letnia córka Kalina jest studentką pierwszego roku psychologii na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie.
Adriana Cerkowska-Markiewicz jest magistrem historii. Ukończyła dwa kierunki podyplomowe pedagogiczno-psychologiczne na obecnej Akademii Pomorskiej w Słupsku. Pracowała w słupskich szkołach zawodowych, średnich i policealnych jako pedagog i nauczyciel. Od 2016 roku jest wicedyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku. Interesuje się psychologią, malarstwem, literaturą. Lubi podróżować.

W 2014 roku została radną. Była wówczas przedstawicielem miasta w Stowarzyszeniu Gmin Uzdrowiskowych RP. W 2018 roku wybrano ją na kolejną kadencję.
- Działałam na rzecz modernizacji wielu ulic w mieście. Byłam inicjatorką bezpłatnej komunikacji miejskiej - mówi.

Kandyduje w wyborach z rekomendacją Platformy Obywatelskiej, której jest członkiem, ale zastrzega, że na poziomie samorządu nie uprawia polityki.

Oprócz trwających i zaplanowanych już inwestycji zapowiada m.in. budowę placu zabaw z wykorzystaniem instalacji wodnych, amfiteatru, parkingu kubaturowego, sensorycznego Ogrodu Botanicznego, Parku Zdrojowego, Stacji Kultury ”Czerwona Szopa”, budowę hali widowiskowo-sportowej, zagospodarowanie żurawika, modernizację monitoringu, całodobową służbę zdrowia, skończenie z nieprzemyślaną wycinką drzew, utrzymanie szkoły nr 3.

- Kampanię prowadzę zgodnie z wytycznymi dotyczącymi COVID-19 w ograniczonej liczbie osób i online. Środki na kampanię pochodzą z moich własnych funduszy wpłaconych na KWW - oświadcza.

Zobacz również

Wysoki poziom wiedzy uczniów w powiatowym turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

Wysoki poziom wiedzy uczniów w powiatowym turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

„Polska Księżniczka” powalczy w Rio o piątą kolejną wygraną w UFC

„Polska Księżniczka” powalczy w Rio o piątą kolejną wygraną w UFC

Polecamy

Oto tajemnice czołowych firm rodzinnych. To kryje się za ich sukcesem

Oto tajemnice czołowych firm rodzinnych. To kryje się za ich sukcesem

Wkrótce nie zatankujesz gazu do samochodu?

Wkrótce nie zatankujesz gazu do samochodu?

Wiemy, kiedy odbędzie się losowanie olimpijskiego turnieju tenisowego w Paryżu

PILNE
Wiemy, kiedy odbędzie się losowanie olimpijskiego turnieju tenisowego w Paryżu