Klasa okręgowa. Pewna wygrana KS Gryfa. Lipnica w barażach [ZDJĘCIA]

KS Gryf pokonał Jantarię 4:0
KS Gryf pokonał Jantarię 4:0 Łukasz Capar
Rozegrano ostatnią 30. kolejkę (ostatnią) spotkań w grupie mistrzowskiej oraz przedostatnią w grupie spadkowej.

Do niespodzianki doszło w Wyczechach, gdzie Sokół pokonał Spartę Sycewice 6:3. Była to pierwsza porażka przyszłych IV-ligowców w obecnym sezonie. Rozstrzygnęła się też sprawa zespołu z drugiego miejsca, który zagra w barażu o IV ligę. Będzie to Lipniczanka, która pokonała grające w dziesiątkę (a pod koniec meczu w dziewiątkę) rezerwy Bytovii Bytów.

Lejący się z nieba żar towarzyszył piłkarzom Gryfa Słupsk i Jantarii Pobłocie, którzy spotkali się w ostatniej kolejce grupy mistrzowskiej słupskiej klasy okręgowej.

Faworytem sobotniej potyczki byli podopieczni Tadeusza Żakiety i Adama Pietrasa. Słupszczanie nie zawiedli swoich kibiców, pewnie wygrywając 4:0. Początek meczu to niespodziewanie dwie dogodne okazje dla drużyny z Pobłocia, których nie wykorzystał Patryk Roder. Po kwadransie do głosu doszli słupszczanie, próbując strzałami z dystansu zaskoczyć Rafała Klanczkowskiego. Jedna z takich prób w 28. minucie dała prowadzenie gryfitom za sprawą skutecznego strzału zza pola karnego Ilii Kozuba. W 33. minucie było już 2:0 kiedy Łukasz Kowalik indywidualną akcją minął kilku zawodników Jantarii i podał do Kacpra Grabarczyka, a ten strzałem po długim rogu pokonał golkipera gości.

Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej odsłony. Drugie 45 minut to już zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy stworzyli kilka znakomitych okazji do pokonania Rafała Klanczkowskiego. Niestety trzykrotnie Adam Świdroń i raz Michał Tołek nie znaleźli sposobu na bramkarza gości. Przyjezdni tylko dwukrotnie zagrozili bramce Gryfa. Za pierwszym razem Dominik Stencel centrostrzałem próbował zaskoczyć Marcina Petrusa, jednak ten przeniósł piłkę nad poprzeczką, a za drugim strzałem ponownie Dominik Stencel przestrzelił z sześciu metrów po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

W końcówce meczu młodzi słupscy piłkarze jeszcze dwukrotnie ulokowali piłkę w bramce Jantarii. W 78 minucie sytuację sam na sam z Rafałem Klanczkowskim wykorzystał Michał Tołek, a w 83 minucie Adam Świdroń po podaniu od Michała Tołka z kilku metrów strzałem pod poprzeczkę ustalił końcowy wynik.

KS Gryf Słupsk - Jantaria Pobłocie 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Ilia Kozub (28), 2:0 Kacper Grabarczyk (33), 3:0 Michał Tołek (78), 4:0 Adam Świdroń (83)

KS Gryf: Marcin Petrus - Olszewski, Pawlina, Wólczyński, Barszcz, Kowalik, Wiktor Ciechański, Olszowiec, Kozub (46 Kalinowski), Modrzejewski (60 Świdroń), Grabarczyk (60 Tołek).

Jantaria: Klanczkowski - Mateusz Klawikowski (46 Marcin Klawikowski), Władysław Klamerus, Adam Mielewczyk, Krystian Stencel, Waldemar Kwidziński, Tomasz Kwidziński, Adrian Mielewczyk, Patryk Roder, Dominik Stencel, Bronk (15 Chamerski).

Lipniczanka Lipnica - Bytovia II Bytów 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Krzysztof Kropidłowski (4), 2:0 Kropidłowski (21), 3:0 Mateusz Cybula (36), 4:0 Łukasz Chylewski (53), 5:0 Krzysztof Kropidłowski (82), 6:0 Sebastian Jeżewski (87)

Lipniczanka: Krzysztof Oleszkiewicz (46 Daniel Trzeciński) - Damian Wajs, Adrian Szultkal, Tomasz Szada Borzyszkowski, Kamil Pranczk (71 Radzimir Śpiołek), Łukasz Chylewski, Mariusz Czajkowskil (46 Łukasz Hering), Mateusz Cybula, Bartosz Breza, Sebastian Jeżewski, Krzysztof Kropidłowski.

Bytovia II: Maciej Hinc -Bartosz Wolski, Jakub Malich, Mikołaj Łangowski, Maciej Kuczkowski, Szymon Tochman, Adam Spiczak Brzeziński, Dawid Kowalonek, Maciej Błaszkowskil(72), Dominik Konkel.

Sokół Wyczechy - Sparta Sycewice 6:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Paweł Łacko (8), 2:0 Radosław Terefenko (12-samobójcza), 2:1 Michał Giersz (45),

3:1 Paweł Łacko (57), 4:1 Ariel Sobczak (63), 4:2 Adrian Solczak (73), 4:3 Jarosław Cudziło (83), 5:3 Łukasz Kościan (88), 6:3 Karol Dolgowski (90).

Sokół: Kamil Jabłoński - Szymon Wojciechowski, Adrian Terechów (46 Damian Kojnecki), Ariel Sobczak, Jakub Kozioł (87 Marcin Sobiegraj), Jakub Piłatl, Karol Dolgowskil, Jakub Miazga, Paweł Łacko (64 Piotr Orynycz), Łukasz Kościan, Maciej Winnicki.

Sparta: Patryk Wójcik - Jarosław Cudziłol, Rafał Bobrowski, Radosław Terefenko, Michał Giersz, Eryk Kosiński, Łukasz Skierka, Adrian Solczak, Michał Mytych, Antoni Gulbiński (59 Mariusz Ratajczyk), Daniel Libigocki (46 Tomasz Adkonis).

Pozostałe wyniki: Kaszubia Studzienice - MKS Debrzno 4:6, Start Miastko - Myśliwiec Tuchomie 5:0. Piast Człuchów - Czarni Czarne 4:0, Echo Biesowice - Zawisza Borzytuchom 0:3, Barton Barcino - KS Włynkówko 0:4, GTS Czarna Dąbrówka - Chrobry Charbrowo 1:2, Wybrzeże Objazda - Leśnik Cewice 3:1. Z poprzedniej kolejki: Myśliwiec - Kaszubia 3:1.