Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kobylnica. Edukacyjne targi w miłosnym rytmie

Zbigniew Marecki
Później każda ze szkół kusiła, czym potrafiła i co uznała za stosowne. Rozdano setki ulotek z ofertami, ale gimnazjaliści przede wszystkim rozmawiali ze starszymi kolegami, aby bezpośrednio od nich dowiedzieć się,czy warto iść do konkretnego liceum, technikum czy szkoły zawodowej.
Później każda ze szkół kusiła, czym potrafiła i co uznała za stosowne. Rozdano setki ulotek z ofertami, ale gimnazjaliści przede wszystkim rozmawiali ze starszymi kolegami, aby bezpośrednio od nich dowiedzieć się,czy warto iść do konkretnego liceum, technikum czy szkoły zawodowej. Kamil Nagórek
Ponad 20 szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowało w czwartek swoją ofertę podczas Targów Edukacyjnych, które po południu odbyły się w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy.

Zanim gimnazjaliści z gimnazjów działających na terenie powiatu słupskiego ruszyli do stoisk szkół średnich, w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkól Samorządowych wysłuchali koncert muzyczny, którego głównym motywem były utwory miłosne.

Przygotowali go wspólnie nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku, których wspomagały połączone siły chóru tej szkoły oraz chóru Fantazja, który działa przy Szkole Podstawowej nr 5 i Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Słupsku. A było co posłuchać, bo orkiestra złożona z uczniów szkoły muzycznej, dyrygowana przez Jarosława Nyca, wykonała kilka wpadających w ucho standardów filmowych i z repertuaru wykonawców śpiewających dla dzieci i młodzieży. Przy okazji mogli się popisać młodzi wokaliści, którzy rozwijają swoje umiejętności w szkole muzycznej.

Później każda ze szkół kusiła, czym potrafiła i co uznała za stosowne. Rozdano setki ulotek z ofertami, ale gimnazjaliści przede wszystkim rozmawiali ze starszymi kolegami, aby bezpośrednio od nich dowiedzieć się,czy warto iść do konkretnego liceum, technikum czy szkoły zawodowej.

Zainteresowanie budzili sokolnicy i hejnaliści z Technikum Leśnego w Warcinie. Wielu chłopców - ale dziewczyny także - dopytywali się o szczegóły dotyczące programu nauczania ubranych w moro i stroje policyjne uczniów z klas mundurowych Prywatnego Młodzieżowego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kołłątaja w Słupsku. Wrażenie robiła również klasa dla dżokejów, którą zaprezentował Zespół Szkół w Białym Borze. Tam też - jak się okazało - można ukończyć szkołę średnią dla tancerzy.

Więcej informacji o targach przeczytasz w sobotnim, papierowym wydaniu "Głosu Pomorza".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza