Kolejne Grand Prix Ustki w biegach i nordic walking za nami. Patryk Błaszczyk bezkonkurencyjny (zdjęcia)

Mariusz Surowiec
Kolejne Grand Prix Ustki w biegach i nordic walking za nami. Patryk Błaszczyk bezkonkurencyjny Mariusz Surowiec
W niedzielę 13 sierpnia odbyła się kolejna impreza biegowa i nordic walking z cyklu Grand Prix Ustki. W obu konkurencjach na starcie stanęło łącznie około 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Wczoraj (13 sierpnia) Trakt Solidarności w Ustce zamienił się w jedno wielkie miasteczko kijkarza i biegacza. Wszystko za sprawą II marszu i biegu Grand Prix Ustki. O godz. 9:00 na trasę wyruszyło ponad 30 kijkarzy. Zawodnicy mieli do pokonania dwie dwukilometrowe pętle. Start i meta zawodów mieścił się na usteckim Trakcie Solidarności. Najszybszy na dystansie 4 kilometrów był Grzegorz Sawecki a tuż za nim uplasował się Łukasz Wielgat. Wśród pań tryumfowała ustczanka Joanna Nikodemska, która wyprzedziła Sylwię Kocoń.

O godzinie 11 na trasę dziesięciokilometrowego dystansu ruszyli biegacze. Tym razem na starcie stanęła rekordowa liczba uczestniczek i uczestników. Do rywalizacji stanęło ponad 170 osób. Najszybszy (tak jak w poprzednim tegorocznym biegu) był Patryk Błaszczyk. Na podium stanęli także Piotr Drwal i Adrian Kępka. Wśród pań najszybsza była Kaja Delewska. Na podium stanęły także Kamila Domarus i Agnieszka Konkel.