Koszalinianie pierwszym liderem

(suw)
Koszykówka. I liga mężczyzn - SMS PZKosz. Warka - AZS ZAGAZ Koszalin 62:99

Na inaugurację sezonu 2002 / 2003 koszykarze pierwszoligowego AZS ZAGAZ Koszalin zmierzyli się na wyjeździe z zespołem SMS PZKosz. Warka i zanotowali pewne i łatwe zwycięstwo. Dzięki jego wysokim rozmiarom koszalinianie zostali liderem rozgrywek po pierwszej kolejce spotkań. Mecz nie sprawił wielu kłopotów podopiecznym trenera Nikołaja Tanasejczuka. Doświadczeni koszalińscy gracze zmierzyli się bowiem z drużyną, w której wystąpili młodzi 17 i 18-letni koszykarze.
Już na początku spotkania koszalinianie prowadzili 8:0, a następnie 12:2. To spowodowało spadek koncentracji i słabszą postawę koszykarzy AZS ZAGAZ w kolejnych minutach pierwszej kwarty i w całej drugiej kwarcie. Chociaż wyraźnie przewyższali oni umiejętnościami młody zespół z Warki na długa przerwę schodzili z przewaga tylko pięciu punktów. Dopiero w trzeciej kwarcie nastąpił bardzo dobry okres gry, po którym wiadomo było, że koszaliński zespół zanotuje wysokie zwycięstwo. Już po jej trzech pierwszych minutach prowadził on różnica dwudziestu punktów, a na zakończenie tej części gry przewaga AZS ZAGAZ urosła do 24 punktów. W ostatniej kwarcie przewaga punktowa koszalinian rosła systematycznie i ostatecznie na koniec meczu wyniosła 37 punktów. W końcówce ostatnich dziesięciu minut gry koszalinianie chcieli przekroczyć granicę stu punktów, ale bez powodzenia. Próby podjął się Mirosław Rajkowski, ale piłka nie trafiła do kosza .
Podsumowując można stwierdzić, że do wyróżniających się graczy w zespole koszalińskim należeli Tomasz Briegmann i Andrzej Karaś. Dobrze zaprezentował się również Bartłomiej Tomaszewski.
W najbliższą sobotę koszalińskich koszykarzy, którzy nie namęczyli się w Warce, czekać będzie zapewne o wiele trudniejsze zadanie. Do Koszalina na mecz derbowy przyjedzie sąsiad zza miedzy, Daikin Kotwica Kołobrzeg, który po pierwszej kolejce jest wiceliderem rozgrywek.

Wyniki 1. kolejki:

Alba Alstom Chorzów - Turów Zgorzelec 97:105, Resovia Rzeszów - Wisła Kraków (spotkanie to zostało przełożone na inny termin, bo Resovia nie wpłaciła wpisowego do Polskiego Związku Koszykówki. Ma na to czas do najbliższego wtorku), SMS Warka - AZS ZAGAZ Koszalin 62:99, Daikin Kotwica Kołobrzeg - AZS Lublin 84:66, Stal Stalowa Wola - SKS Polpharma Pakmet Starogard Gdański 95:81, Intermarche Zastal Zielona Góra - Pogoń Ruda Śląska 77:68.