Kotwica Kołobrzeg - Energa Czarni Słupsk 62:64 (wideo, zdjęcia)

Nie zapowiadało się łatwe spotkanie. Kotwica Kołobrzeg pomimo problemów finansowych plasuje się wysoko w tabeli. Czarni mimo to udowodnili sobie i kibicom, że są w stanie pokonać zespoły z czołówki ekstraklasy.
Na wyjeLdzie druzyna Energa Czarni Slupsk pokonala Kotwice Kolobrzeg 62:64.

Kotwica Kołobrzeg-Czarni Słupsk

Zwycięstwem Czarnych zakończył soę mecz w Kołobrzegu. Czarnym było niełatwo grać na wyjeździe, ale pełna mobilizacja i polepszenie obrony dało słupszczanom wygraną.

IV kwarta 62:64

Czarni do przodu! Kilkupunktowa przewaga, 46:51.

Zaczyna się presja dla gospodarzy i widać to na boisku. Szkoleniowiec prosi o czas. 48:53.

Presja trwa. A przewaga punktowa Czarnych zmniejsza się. 53:55.

W końcu widać efekty w obronie, na dodatek Bennett rzuca za trzy. Brawo, 53:59!

Taka obrona to coś na co czekaliśmy przez cały sezon! Oby tak dalej. 57:61.

Tracą piłkę gospodarze dwa razy pod rząd. Nieskuteczna gra Kotwicy, Czarni uspokajają się. Niecałe dwie minuty do końca.

A tu nagle trójka ze strony Kotwicy! Okorn migiem prosi o czas. 60:63.

Rośnie napięcie. Kotwica nadrabia, Burks fauluje tak blisko przed końcem...

Booker trafia jeden z 2 punktów wolnych. W ciągu 5 sekund nie udaje się Kotwicy zmienić przebiegu spotkania. Czarni zwyciężają!

III kwarta (46:47)

Wyrównana ta gra i wyrównany początek III kwarty. Piękna asysta w drużynie kołobrzeskich koszykarzy i mamy 31:29.

Szybko jednak wracamy do remisu. Jak widać Czarni też sobie radzą w zbiórkach.

Przegrywamy paroma punktami. Gra robi się coraz bardziej nerwowa. Na szczęście wcale nie mniej spokojnie grają koszykarze Kotwicy. Kedzo trafia za trzy i znów remis 37:37.

Nie dają odjechać z punktami kołobrzeganom Czarni. Ale też gospodarze nie poddają się. Bardzo wyrównana kwarta, ale słupszczanie uparcie trafiają rzutami za trzy punkty, teraz trafił Malesa. 42:42.

II kwarta (27:26)

Dobrze grają dziś Leończyk i Malesa. Oby tak dalej a przewaga Czarnych będzie rosnąć. 10:13.

Barlett dobrze blokuje, choć czasem nieczysto. Szkoda tylko, że obywa się to bez punktów. Kołobrzeg wyrównuje dzięki rzutowi wolnemu. 13:13.

Czarni faulują, a koszykarze z Kołobrzegu wykorzystują wolne. Przegrywamy 16:13.

Za trzy trafia Bennett. Burks zbiera piłkę, ale pod koszem zostaje faulowany.

Raz Kotwica, raz Czarni. Kotwica teraz... powiększa przewagę 24:20. Okorn natychmiast prosi o czas.

I kwarta (8:9)

Zaczynają punktami gospodarze. Bakic próbował za trzy wyrównać. Bez skutku. Po kilku minutach mamy 2:5.

Nie zmienia się wynik. Ani goście ani gospodarze nie trafiają do kosza.

I prowadzimy po raz pierwszy w tym spotkaniu.