Kotwica przegrała z Prokomem po dogrywce

(jak)
Drew Naymick pakuje piłkę do kosza ponad zawodnikiem Prokomu Ronnie Burrellem.
Drew Naymick pakuje piłkę do kosza ponad zawodnikiem Prokomu Ronnie Burrellem. Jacek Wójcik
Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg byli o krok od sprawienia kolejnej niespodzianki. W meczu z mistrzami Polski z Sopotu przegrali dopiero po dogrywce.

Przez 40 minut na parkiecie hali Milenium oglądano wyrównaną walkę. Na 40 s przed końcem meczu goście odskoczyli na 5 punktów (77:72).

Szósta celna w meczu trójka Juliena Millsa i przechwyt Tomasza Cielebąka zakończony 2 punktami zapewniły gospodarzom remis 77:77 i dogrywkę. Niestety, brak koncentracji na jej początku przesądził o losach spotkania. Goście zdobyli 6 punktów z rzędu i później skutecznie pilnowali wyniku.

Kotwica Kołobrzeg - Asseco Prokom Sopot 84:89 (21:19, 18:18, 15:20, 23:20, dogrywka 7:12)

Kotwica: Mills 27, Naymick 14, Cielebąk 14, Hamilton 9, Barrett 7, Crone 6, Przybyszewski 4, Stelmach 3, Kikowski 0.
Prokom: Ewing 21, Dylewicz 20, Logan 17, Szczotka 14, Burrell 7, Zamojski 5, Burke 5, Archibong 0, Hrycaniuk 0.