KS Gryf Słupsk - Kaszubia Studzienice 1:2 (0:0)

Piąty mecz sparingowy w okresie przygotowawczym rozegrali grający w słupskiej klasie okręgowej piłkarze Gryfa Słupsk. Młodzi słupszczanie zmierzyli się z ligowym rywalem ze Studzienic. Po 90 minutach lepsi okazali się piłkarze Kaszubii, którzy wygrali 2:1.

Bramki: 0:1 Klaudiusz Szultka (62), 0:2 Mariusz Czapiewski (73), 1:2 Kacper Werra (87).

KS Gryf: Kaniowski - Olszewski, Sokowicz, Borowski, Barszcz, Olszowiec, Tołek, Kozub, Werra, Świdroń, Grabarczyk. Na zmiany weszli: Marcin Petrus (bramkarz) oraz Mondrzejewski, Korewo i Zosiuk.

Kaszubia: Józef Pela - Karol Dargas, Lorbiecki, Prądziński, Artur Dargas, Klaudiusz Szultka, Czapiewski, Cecot, Rzepiński, Soldatke, Jakubek. Na zmiany weszli: Patryk Pela, Gostomczyk i Gostomski.

Drużyna Gryfa po raz kolejny zagrała mocno osłabiona kadrowo, pomimo tego rozegrała dobry mecz. W przekroju całego meczu więcej okazji do strzelenia bramek stworzyli sobie podopieczni Tadeusza Żakiety i Adama Pietrasa. Do przerwy żadnej ze stron nie udało się ulokować piłki w siatce. Dopiero w drugich 45 minutach padły bramki. Pierwsi bramkę w 50 minucie mogli zdobyć studzieniczanie, jednak piłka po strzale Artura Rzepińskiego z rzutu wolnego trafiła w słupek. W odpowiedzi bramkę zdobyli gryfici za sprawą Jakuba Olszewskiego, jednak sędzia dopatrzył się faulu na obrońcy gości. W 62 minucie przyjezdni objęli prowadzenie po strzale Klaudiusza Szultki, który wykorzystał błąd Marcina Petrusa. W 73 minucie podopieczni Grzegorza Rzepińskiego poszli za ciosem i strzelili drugą bramkę autorstwa Mariusza Czapiewskiego. Później uwidoczniła się przewaga słupszczan, którzy zmarnowali kilka stuprocentowych okazji do pokonania doświadczonego Józefa Peli. Okazje do zdobycia bramek zmarnowali kolejno Michał Tołek, Kacper Grabarczyk, Hubert Zosiuk, Patryk Korewo oraz Jakub Olszewski. Gospodarzom udało się w końcu zaliczyć honorowe trafienie autorstwa Kacpra Werry w 87 minucie, który przy próbie dośrodkowania zaskoczył golkipera ze Studzienic. Kolejny mecz sparingowy słupska drużyna rozegra w sobotę (20 lutego) o godz.11:00 w Ustce z czwartoligowym Jantarem.