Liga amatorów - dwa zespoły prowadzą bez porażki

Ósemka/Maszbud (ciemne stroje) przegrała z Lekarzem Domowym.
Ósemka/Maszbud (ciemne stroje) przegrała z Lekarzem Domowym. Fot. Krzysztof Tomasik
W drugiej kolejce Maszbud Amatorskiej Ligi Koszykówki w Słupsku tylko mecz pomiędzy Fimalem a Bez Nazwy przyniósł spodziewane emocje, choć dopiero w ostatniej kwarcie.

Młody zespół Bez Nazwy (złożony w dużej mierze z juniorów Czarnych Słupsk) miał przez dwie kwarty ogromne problemy przede wszystkim pod koszem, gdzie u rywali brylował Krzysztof Lipa (zdobył w meczu 31 pkt).

Dopiero wykorzystując zmęczenie F i m a l u za pomocą r z u t ó w za trzy punkty (w sumie 13 celnych), młodzież zmniejszyła rozmiary porażki, jednak ostatecznie wygrał Fimal 71:65.

Dla Bez Nazwy 24 punkty rzucił Konrad Rzeczkowski.

W pozostałych spotkaniach faworyci pewnie wygrywali: Lekarz Domowy pokonał Ósemkę/Maszbud 96:63 (Michał Dyśko i Jacek Karnicki po 20; Kamil Izraelski - 19), Mat-Bet/Sanitas wygrał z Luksusowymi 99:71 (Robert Pietraś - 25 w tym 7x3; Radek Świdziński - 20), Infocity pokonał FCPK Bytów 72:59 (Patryk Przyborowski - 32; Łukasz Kaszkowiak i Radek Kruze po 14).

Po dwóch kolejkach bez porażki na czele tabeli pozostają dwa zespoły: Infocity i Mat--Bet/Sanitas.