Liga Mistrzów: Roma zremisowała z Barceloną, Bayern ograł Olympiakos

Rafał Musioł (AIP)
Tym razem Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców.
Tym razem Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców. Archiwum
Polski bramkarz doznał kontuzji tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Luis Suarez nadepnął na jego dłoń, eliminując go z gry.

Wojciech Szczęsny kontra Leo Messi: tak miał wyglądać mecz Romy z broniącą trofeum Barceloną. Polak poradził sobie z dwoma strzałami genialnego Argentyńczyka, ale spotkanie zakończył przedwcześnie po tym, jak Luis Suarez nadepnął na jego dłoń. Wstępne diagnozy mówiły o złamaniu palca. Serwis football-italia, powołując się na źródła z klubu, poinformował, że Polak ma zbity mały palec w prawej dłoni.

W tym momencie na tablicy wyników widniał remis 1:1, a bohaterem spotkania w Rzymie był Alessandro Florenzi, który wprawił kibiców w zachwyt zdobywając dla gospodarzy bramkę strzałem niemal z połowy boiska i to będąc tuż przy linii bocznej. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Goście prowadzili po bramce zdobytej właśnie przez Suareza, ale ekipa Romy miała uzasadnione wątpliwości, czy nie było spalonego.

Polscy kibice mieli w środę nie lada dylemat, czy oglądać interwencje Szczęsnego czy strzały Roberta Lewandowskiego w barwach Bayernu Monachium. Kapitan reprezentacji Polski nie błysnął, ale szukał szczęścia, które jednak dopisało nieprawdopodobnie skutecznemu w tym roku Thomasowi Muellerowi. Ostatecznie w 59. minucie Lewandowski usiadł na ławce, ustępując miejsca na murawie Kingsleyowi Comanowi.

Największą niespodzianką dnia była porażka Arsenalu w Zagrzebiu. Z czterech angielskich drużyn zwycięstwo w pierwszym grupowym meczu odniosła tylko Chelsea.

Środowe wyniki Ligi Mistrzów
Grupa E. BayerLeverkusen – BATEBorysów 4:1 (1:1) Mehmedi (4), Calhanoglu (47, 75-karny), Hernandez (59) - Milunović (41) ; AS Roma – FC Barcelona 1:1 (1:1) Florenzi (31) - Suarez (21).

Grupa F. Dinamo Zagrzeb – Arsenal Londyn 2:1 (1:0) Oxlade-Chamberlain (24-sam), Fernandes (58) - Walcott (79). I Giroud (Arsenal’40); Olympiakos Pireus – Bayern Monachium 0:3 (0:0). Mueller (52, 90+1 karny), Goetze (89).

Grupa G . Chelsea – Maccabi Tel-Awiw 4:0 (2:0) Willian (15), Oscar (45-karny), Costa (59), Fabregas (79). W 6 minucie Hazard (Chelsea) nie wykorzystał rzutu karnego; Dynamo Kijów – FC Porto 2:2 (1:1) Gusiew (20) , Bujalski (89)- Aboubakar (23, 81).

Grupa H. Gent – Olympique Lyon 1:1 (0:0) Milicevic (68) - Jallet (58). W 89 minucie Lacazette (Lyon) nie wykorzystał karnego. I Dejaeghere (Gent’41)I Foket (Gent’ 89); Valencia – Zenit Sankt Petersburg 2:3 (0:2) Cancelo (52), Gomes (73) - Hulk (9, 45),Witsel (76).