Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Marynarze z Redzikowa wchodzą na pokład. Koniec mieszkania w Słupsku i Ustce

olo
Amerykanie przenoszą się na teren bazy. Na terenie jednostki stacjonować będzie około 120-130 marynarzy.
Amerykanie przenoszą się na teren bazy. Na terenie jednostki stacjonować będzie około 120-130 marynarzy. Petty Officer 2nd Class Erika Kugler/dvidshub.net
Marynarze US Navy, którzy do tej pory byli zakwaterowani w wynajętych mieszkaniach w Słupsku i Ustce, przenoszą się na teren jednostki w Redzikowie. Mogą liczyć tam na udogodnienia. W wielofunkcyjnym budynku obok koszar jest też kantyna, siłownia, a nawet fryzjer.

Amerykańska baza pod Słupskiem wszystkie konieczne warunki do zamieszkania spełniła już w ubiegłym miesiącu. Jednak proces przeprowadzki personelu US Navy z dotychczasowych lokalizacji do koszar rozpoczął się z początkiem stycznia. W praktyce wszyscy marynarze od najmłodszych, do najwyższych rangą zostaną zakwaterowani w wielofunkcyjnym budynku, który pełni rolę ich koszar. Do tej pory US Navy wynajmowała dla nich około setki mieszkań.

Na terenie jednostki, około 120-130 marynarzy może liczyć na konkretne udogodnienia. Obok kantyny w dwupoziomowym obiekcie jest też siłownia i zakład fryzjerski. Miejscowa kuchnia serwuje cztery posiłki i jest czynna 24 godziny na dobę. Pokoje marynarzy są czteroosobowe i zostały wyposażone w kuchenki mikrofalowe i lodówki. Na miejscu jest też opieka medyczna, wygospodarowano również miejsce na sklep.

Przypomnijmy, że każdy może zajrzeć na teren amerykańskiej bazy. Niestety tylko z góry i za pośrednictwem Google Maps. Amerykański gigant internetowy zaktualizował ostatnio swoje fotomapy w rejonie Słupska. Na nowych zdjęciach jest też dawne lotnisko wojskowe w Redzikowie. Satelitarne fotografie pokazują niemal całą infrastrukturę od budynku koszar i administracji, przez bramy wjazdowe, płot czy płytę lotniska. Są też trzy wyrzutnie MK41 i przypominająca nadbudówkę okrętu instalacja, w której umieszczono już radary i centrum dowodzenia systemem Aegis Ashore. Właśnie ta część amerykańskiej tarczy jest wciąż w budowie. Prace według zapewnień mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Baza w Polsce będzie drugą tego typu instalacją w Europie. US Navy obsługuje już siostrzaną instalację w Deveselu w Rumunii około 150 km od Bukaresztu. Tamtejsza baza działa od ponad pięciu lat.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza