Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Masz projekt? Zbierz 15 podpisów i zgłoś

Marzena Sutryk [email protected]
Masz projekt? Zbierz 15 podpisów i zgłośUl. Dworcowa w Koszalinie została zagospodarowana w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego
Masz projekt? Zbierz 15 podpisów i zgłośUl. Dworcowa w Koszalinie została zagospodarowana w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Radek Koleśnik
W koszalińskim ratuszu czekają na pomysły, jak wydać 1,5 mln.Nabór ruszył - do 15 czerwca mieszkańcy Koszalina mogą zgłaszać swoje pomysły na podzielenie 1,5 miliona z kasy miejskiej w ramach budżetu obywatelskiego. Pieniądze te będą w praktyce spożytkowane dopiero w przyszłym roku, z kolejnego budżetu miejskiego, ale już teraz trzeba się zabrać za to, by można było o tym zdecydować.

Przypomnijmy kalendarz prac nad budżetem obywatelskim: do 29 maja trwa nabór chętnych do Rady Budżetu Obywatelskiego (to 30-osobowe ciało, które, po weryfikacji urzędników, ocenia i przygotowuje listę projektów, które są później poddawane pod głosowanie mieszkańców; do połowy czerwca ma być powołane). Do 15 czerwca przewidziano składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego, ale też informacyjne spotkania z mieszkańcami, kampania informacyjna. Do 20 sierpnia jest przewidziana ocena projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego przez wydziały UM i instytucje miejskie. Wrzesień to cotygodniowe spotkania Rady Budżetu Obywatelskiego z mieszkańcami i autorami projektów; jest też przewidziany "Dzień z Budżetem Obywatelskim", czyli promocja projektów i głosowania mieszkańców, prezentacja projektów, promocja udziału w głosowaniu. Od 12 do 25 października - głosowanie na projekty przez internet, ale też w formie tradycyjnej, papierowej, w ok. 30 punktach w mieście. Początek listopada - mają być znane wyniki III edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Co zrobić, by zgłosić swój projekt? Trzeba wiedzieć, że pomysły można zgłaszać w dwóch kategoriach - do 50 tys. zł wartości i do 500 tys. złotych. Projekty mogą być zgłaszane przez pojedynczego mieszkańca Koszalina (wystarczy mieć 16 lat) albo grupę mieszkańców, ale też jednostkę organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej działającą na terenie Koszalina. Każdy może złożyć więcej niż jeden wniosek. Każdy projekt musi zostać poparty przynajmniej 15 podpisami mieszkańców. Pamiętać należy, aby projekty dotyczyły zadań pozostających w kompetencjach koszalińskiego samorządu (to oznacza, że nie można np. zgłosić pomysłu na budowę parkingu na terenie spółdzielni mieszkaniowej).

Projekty powinny być złożone na specjalnym formularzu dostępnym w kancelarii Urzędu Miejskiego, w biurze komunikacji społecznej ratusza (p. 203) lub na stronie internetowej www.obywatelski.koszalin.pl. Wypełnione formularze zgłoszeniowe przyjmowane będą we wspomnianej kancelarii albo w biurze lub przy pomocy poczty elektronicznej na adres: [email protected] lub [email protected] .

Więcej pod 94-348-86-08, a także na stronie  www.obywatelski. koszalin.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza