MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będą zmiany w słupskich parkach. Ruszają konsultacje społeczne

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Park Jordanowski i Park PCK w Słupsku przejdą modernizację.
Park Jordanowski i Park PCK w Słupsku przejdą modernizację. Łukasz Capar/archiwum gp24
Na remont czekają Park Jordanowski przy ul. Zygmunta Augusta oraz Park PCK przy ul. Małcużyńskiego. Na fatalny stan tego drugiego wielokrotnie skarżyli się nasi czytelnicy. To ma się wkrótce zmienić. Miasto konsultuje inwestycje z mieszkańcami.

Zniszczone ławki, pokruszone murki, zaniedbana zieleń – w ten sposób nasi czytelnicy opisywali Park PCK. Mieszkańcy skarżyli się, że tereny zielone przy ul. Małcużyńskiego są zaniedbane, a przede wszystkim zapomniane.

- Nikogo nie obchodzi fakt, iż ławki są zniszczone, stare, nikt nie dba o ich stan (szczebelki są powyłamywane, niekompletne, nieodmalowane przed sezonem letnim); murki które okalają ławki, drzewka i inne krzewy ozdobne mają sporo ubytków. Zieleń, która nas otacza, rośliny oraz drzewa rozrastają się, nie są przycinane – opisywał nasz czytelnik.

Sygnały od mieszkańców dotyczące stanu parku odbierał również Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. Modernizacja tej części miasta w planach ratusza była, ale brakowało konkretów. Jak teraz zapewnił nas Tomasz Orłowski, dyrektor ZIM, tereny zielone przy ul. Małcużyńskiego wkrótce mają wypięknieć. To samo dotyczy parku Jordanowskiego przy ul. Zygmunta Augusta.

- Przebudowa obu parków jest częścią większego zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja i renowacja zdegradowanych przestrzeni miejskich”, które otrzymało dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W bieżącym roku planowane jest opracowanie dokumentacji projektowej, wybór wykonawcy i rozpoczęcie robót budowlanych, które zakończą się w roku 2025 – przekazał „Głosowi” Tomasz Orłowski.

Zmienić ma się sporo, przede wszystkim pomyślano o zagospodarowaniu zieleni, która w niektórych miejscach nieco zdziczała. Największych zmian doczekają się elementy małej architektury – pojawią się chociażby nowe ławki. Alejki natomiast mają zostać doświetlone. W Parku Jordanowskim planuje się odrestaurowanie rzeźb, czy budowę nowych urządzeń do zabawy i rekreacji – zjeżdżalni czy trampolin ziemnych. Pojawić ma się nawet kurtyna wodna.

Podobnych zmian doczeka się Park PCK. Największą nowością ma być objęcie tego terenu miejskim monitoringiem. Wymienione mają zostać podniszczone urządzenia (niektóre pamiętają jeszcze lata 90.) i pokruszone murki. Zniknąć ma też charakterystyczny zaniedbany zieleniec w centrum parku. Co ważne, w obu parkach zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne, co ułatwi osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z miejsc rekreacji.

Mieszkańcy w sprawie koncepcji przebudowy Parku PCK mogą wypowiedzieć się w konsultacjach społecznych, które wystartowały 23 kwietnia i potrwają do 14 maja. Uwagi można zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego dostępnego na stronie internetowej ZIM. Należy go wysłać w formie elektronicznej na adres e-mail: [email protected] lub złożyć osobiście w siedzibie ZIM. Odbędzie się również spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami 7 maja o godz. 16.00 w sali nr 110 słupskiego ratusza. Miasto zaplanowało również dyżury konsultacyjne, które odbędą się 30 kwietnia 2024 r. i 10 maja 2024 r. w ZIM, w godzinach 13:00 - 15:30, w pokoju nr 205.

Można również zgłaszać uwagi dotyczące pomysłu na przebudowę parku Jordanowskiego. Termin konsultacji jest taki sam, ale spotkanie konsultacyjne zaplanowano na 6 maja (godz. 16), natomiast dyżury konsultacyjne odbędą się 29 kwietnia 2024 r. i 9 maja 2024 r. w ZIM (w godz. 13-15.30).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Atak migranta na granicy. Ranny polski żołnierz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza