Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2011: egzamin z matematyki [odpowiedzi, testy]. Poćwicz razem z "Głosem"

sxc.hu
Matura 2011: 5 maja odbędzie się egzamin maturalny z matematyki. O godz. 9. poziom podstawowy natomiast o godzinie 14. poziom rozszerzony. Wyniki i odpowiedzi na gp24.
Matura 2011: 5 maja odbędzie się egzamin maturalny z matematyki. O godz. 9. poziom podstawowy natomiast o godzinie 14. poziom rozszerzony. Wyniki i odpowiedzi na gp24. sxc.hu
5 maja maturzyści zmierzą się z egzaminem z matematyki. Zostało niewiele czasu na naukę. Jeszcze teraz możesz poćwiczyć przed egzaminem razem z "Głosem" i sprawdzić wyniki i odpowiedzi!

Matura 2011. Matematyka [odpowiedzi, wyniki, testy - sprawdź się z "Głosem"]

Serwis Matura 2011 na gp24

Poćwicz przed egzaminami, a po egzaminach szukaj pytań, arkuszy testów oraz odpowiedzi na naszym serwisie: MATURA 2011

Przygotuj się do matury z matematyki

Zapytaliśmy Jolantę Żbikowską, nauczycielkę matematyki w Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu o to, jak dobrze przygotować się do egzaminu.

- Jak dobrze przygotować się do matury z matematyki i na co, powtarzając materiał, zwrócić szczególną uwagę?

- Matematyka nie jest tylko dla orłów. Uczeń musi ją zrozumieć, a nie tylko wyćwiczyć, bo matematyka przydaje nam się do rozumienia i nazywania świata. W matematyce najważniejsza jest praktyka. Jest takie powiedzenie chińskie "usłyszałem - nie pamiętam, zobaczyłem-pamiętam, zrobiłem - umiem". Dlatego trzeba wykorzystać jeszcze czas, jaki został do matury i przede wszystkim ćwiczyć.

Czytaj również: Co można wnieść na maturę?

Zawsze powtarzam swoim uczniom, że nie bez przyczyny dostają zadania domowe i trzeba je rozwiązywać. To później procentuje, bo jeżeli nawet uczeń na maturze popełni jakiś prosty błąd rachunkowy, co zdarza się nie tak rzadko, to i tak ocenia się jeszcze jego sposób myślenia. Jeżeli jest prawidłowy, może dostać część punktów.

Czytaj również: Sposoby na maturalny stres

Jeśli chodzi o wzory, maturzysta dostaje na egzaminie tablice. Sam egzamin składa się z zadań zamkniętych i otwartych. W pierwszej części uczeń ma tylko wskazać jedną z możliwych odpowiedzi A,B, C lub D. Obok na tym samym arkuszu wykonuje krótkie rachunki, które nie są oceniane przez egzaminatora.

Zadania otwarte dzielą się na krótkie i dłuższe odpowiedzi Ta część obejmuje cały zakres materiału. Regularnie na maturach powtarzają się funkcje kwadratowe i równania wielomianowe. Pojawiają się też zadania typu "wykaż" z geometrii. Ich młodzież nie lubi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza