Mecz sparingowy: Gryf Słupsk - Bałtyk Koszalin 2:1 (0:1) (wideo, zdjęcia)

Przy piłce Artur Sarna, zdobywca drugiej bramki dla gryfitów.
Przy piłce Artur Sarna, zdobywca drugiej bramki dla gryfitów. Fot. Jarosław Stencel
W meczu sparingowym rozegranym na stadionie przy ulicy Zielonej w Słupsku, III-ligowy Gryf wygrał z V-ligowym Bałtykiem Koszalin 2:1 (0:1). W pierwszej połowie trener Grzegorz Bednarczyk dał szansę rezerwowemu składowi, złożonemu z młodych graczy.
W meczu sparingowym rozegranym na stadionie przy ulicy Zielonej w Slupsku, III-ligowy Gryf wygral z V-ligowym Baltykiem Koszalin 2:1 (0:1).

Gryf Słupsk - Bałtyk Koszalin 2:1

Na prawej obronie wystąpił Emil Romanowicz (były zawodnik Czarnych Czarne i Wierzycy Pelplin). Pierwsi sygnał do ataku dali słupszczanie, ale strzał Michała Mytycha zablokowali obrońcy gości. W 27 minucie przed doskonałą okazją stanął Łukasz Rezler po podaniu od Bartosza Bukowskiego.

Minął już bramkarza, ale trochę spóźnił się ze strzałem i piłka z linii bramkowej została wybita przez jednego z piłkarzy Bałtyku. Chwilę potem strzał Patryka Świątczaka obronił Maciej Dulewicz. Boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Karol Izmajłowicz. Na dziesięć minut przed końcem meczu goście wyszli na prowadzenie. W polu karnym Marcina Chyłę (do niedawna Sława Sławno) faulował Filip Kóniczuk i sędzia Dawid Piasecki nie miał wątpliwości z podyktowaniem "jedenastki". Cztery minuty potem powinno być 2:0 dla podopiecznych trenera Wojciecha Megiera, ale Chyła z kilku metrów trafił w słupek.

Po przerwie jeszcze przez parę minut na boisku przebywali gracze rezerwowego składu i wtedy do gry weszli podstawowi gracze Gryfa. Już po pierwszej akcji padło wyrównanie. Po rzucie rożnym w polu karnym był faulowany Tomasz Bukowski. Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość pokonując Dawida Boryszewskiego. Gryfici grali z polotem i w ciągu paru minut stworzyli sobie kolejne okazje do zdobycia gola. Najpierw po zgraniu Szymona Gibczyńskiego silnie nad poprzeczką uderzył Patryk Pytlak, a potem po szarży Marcina Kozłowskiego, Adam Pietras odchylił się zbyt mocno i posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

Potem jeszcze główkował Gibczyński, a strzał Fernando Batisty obronił Boryszewski. W 71 minucie gryfici wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego na dalszy słupek dośrodkował Kozłowski, a do siatki głową trafił Artur Sarna. Świetną okazję na trzeciego gola dla słupszczan miał w 88 minucie Kozłowski, dobrze spisał się Boryszewski, blokując to uderzenie.

Gryf Słupsk - Bałtyk Koszalin 2:1 (0:1)

0:1 Jakub Ślusarz (35 - rzut karny), 1:1 Tomasz Bukowski (56 - rzut karny), 2:1 Artur Sarna (71 - głową)

Gryf: Rusakiewicz (46 Ratajczyk) - Kóniczuk (55 Oleszczuk), Ludko (55 Siarnecki), Izmajłowicz (28 Ziółkowski, 55 T. Bukowski), Romanowicz (46 Sarna), Sominka (55 Batista), Piekarski (55 Pietras), Mytych (55 Waleszczyk), Świątczak (55 Kozłowski), Rezler (55 Gibczyński), B. Bukowski (55 Pytlak).

Bałtyk: Dulewicz - Krzywonos, Załoga, Stańczyk, Czaja, Ślusarz, Koziarski, Kupisz, Hyra, Gozdal, Chyła oraz Boryszewski, Szczygieł, Pelc, Maćkiewicz.