Medalowe miejsca miasteckich zapaśników na turnieju w Poznaniu (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
W Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu klasycznym i zapasach kobiet. Na czterech matach walczyło 170 zapaśników i zapaśniczek z 27 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 5 zawodników i 1 zawodniczka. ZKS Miastko

Srebrne i brązowe medale

Wśród miasteckich zapaśników najlepiej wypadli Leon Rudnik i Alex Ruszczyk.

Leon Rudnik w wadze do 38 kg wywalczył srebrny medal. W walce finałowej przegrał z bardzo dobrze wyszkolonym zawodnikiem z Poznania Yehorem Kovalovem, przez położenie na łopatki. W tej samej kategorii wagowej walczyli jeszcze Antonii Synak i Dawid Wiktorczyk. Antonii przegrał ostatnią walkę o brązowy medal i ostatecznie zajął piąte miejsce, a Dawid był dziesiąty. W tej kategorii wagowej startowało aż 14 zawodników.

Alex Ruszczyk w wadze do 75 kg wywalczył srebrny medal. Z powodu kontuzji nie podjął walki finałowej. W tej kategorii startowało 11 zawodników.

W grupie kobiet Aleksandra Jankowska wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 66 kg. W tej wadze startowało 7 zawodniczek.

Mistrzostwa weteranów. Mirosław Życzyński z brązem

W tym samym czasie w Warszawie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Weteranów w zapasach. Mirosław Życzyński z Miastka wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 78 kg w grupie wiekowej +50 lat, wygrywając dwie walki.

Medalowe miejsca miasteckich zapaśników na turnieju w Poznan...