Jacek Kmiecik
@InterMiamiCF/X
Inter Miami rozegrał rewanżowy mecz 1/8 finału Pucharu Mistrzów CONCACAF z Nashville SC, wygrywając 3:1 po golach między innymi Lionela Messiego i Luisa Suareza. W pierwszym spotkaniu drużyny podzieliły się punktami, remisując 2:2.

W 8. minucie meczu pierwszą bramkę zdobył urugwajski napastnik Luis Suarez po podaniu argentyńskiego napastnika Lionela Messiego. W 23. minucie Messi podwoił wynik. W 63. minucie napastnik Robert Taylor strzelił trzeciego gola dla Interu Miami po podaniu Suareza. Angielski napastnik Sam Surridge przy asyście amerykańskiego obrońcy Shaquella Moore'a uzyskał honorowe trafienie dla Nashville w 90+3 minucie.

Messi rozegrał cały mecz, a Suarez został zmieniony w 86. minucie przez Ekwadorczyka Leonardo Campanę.

W zaledwie 5 meczach sezonu, w tym w Major League Soccer, 36-letni Argentyńczyk strzelił 5 goli i wykonał 2 asysty. W 6 meczach sezonu 37-letni Urugwajczyk zdobył 9 (4+5) punktów w bramkach i asystach.

Inter Miami dotarł do ćwierćfinału Pucharu Mistrzów CONCACAF, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą konfrontacji pomiędzy Columbus Crew (USA) a Tigres Monterrey (Meksyk).

Aktualnym zwycięzcą Pucharu Mistrzów CONCACAF jest Club Leon z Meksyku. Zespół ten nie zakwalifikował się do rozgrywek i nie będzie obroni tytułu.