Miedź Legnica - Drutex-Bytovia Bytów 0:0 (zdjęcia,wideo)

Miedź Legnica - Drutex-Bytovia Bytów (0:0).
Miedź Legnica - Drutex-Bytovia Bytów (0:0). Łukasz Capar
Drutex-Bytovia Bytów zasłużył na szacunek i pochwałę za swoją postawę w spotkaniu z Miedzią Legnica.
Miedź Legnica - Drutex-Bytovia BytówMiedź Legnica - Drutex-Bytovia Bytów

Miedź Legnica - Drutex-Bytovia Bytów

Podopieczni Waldemara Walkusza zremisowali 0:0 po dobrym, czasami ofiarnym meczu. W obu zespołach zabrakło najlepszych strzelców, u gości Dawida Ambroziaka (7 goli) w Miedzi Zbigniewa Zakrzewskiego (12 goli).

Wywiad z Dawidem Retlewskim po meczu

Na słabej murawie bytowianom lepiej się broniło, ale by to robić, trzeba mieć precyzyjny plan, wykonawców i jeszcze szczęcie. Bytowianie mieli wszystko. Asekurowali się w defensywie i nie wdali się w bezsensowną pogoń za piłką. Defensorzy Miedzi w pierwszej połowie wymieniali między sobą podania, czekając na bytowian. Zmarnowali czas i nie naruszyli tym defensywy gości. W drugiej połowie Miedz ruszyła do przodu, przyspieszyła, stworzyła sobie kilka sytuacji. Bytowianie poradzili sobie jednak z rozbijaniem coraz intensywniejszych ataków pozycyjnych gospodarzy. Trochę sprzyjało im szczęście, szczególnie, gdy w 93 minucie Wróbel wybił piłkę z linii bramkowej głową. Gdyby gospodarze wygrali byłoby to jednak niesprawiedliwe.

Konferencja prasowa po meczu

- Ale kto mówił, że w sporcie jest sprawiedliwość - mówił po spotkaniu, mimo wszystko zadowolony z postawy swoich zawodników Waldemar Walkusz, trener bytowian.