Minimalna porażka Energii Laminopol z Politechniką Gdańską

RED
Juniorzy Energii Laminopol nieznacznie (88:89) ulegli Szkole Gortata Politechnika Gdańska w rozgrywkach U17.

Od początku meczu bardzo dobrze byli dysponowani rzutowo gospodarze. W pierwszej kwarcie trafili 6 rzutów trzypunktowych i mimo niezłej postawy słupszczan wygrywali po 10 minutach 21:15.

Od drugiej kwarty coraz lepiej funkcjonowała obrona gości ograniczająca rzuty dystansowe zawodników Politechniki. Do przerwy gdańszczanie prowadzili tylko 2 punktami 39:37.

Natomiast po 3 kwartach na prowadzeniu 66:58 byli zawodnicy ze Słupska. Gdy do końca meczu zostały 4 minuty goście prowadzili 84:69 i wydawało się, że w pełni kontrolują mecz. Jednak agresywna obrona gospodarzy wprowadziła chaos w grze słupskich juniorów. Popełniali proste straty i mieli też problemy z faulami. Trzech zawodników musiało opuścić parkiet z tego powodu. Seryjnie zdobywane punkty przez gospodarzy pozwoliły im w samej końcówce wyjść na minimalne prowadzenie 89:88 i wygrać mecz.