MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otworzyła biuro poselskie w Słupsku

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otworzyła biuro poselskie w Słupsku
Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otworzyła biuro poselskie w Słupsku Łukasz Capar
W Słupsku otwarto Biuro Poselskie Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, Ministry Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ministrę powitano niezwykle serdecznie - goście czekali z kwiatami i prezentami.

W sobotę, 25 maja oficjalnie otwarto Biuro Poselskie Agnieszki Dziemianowicz-Bąk w Słupsku. Mieści się ono przy al. Henryka Sienkiewicza 7 w Słupsku i stanowić ma przestrzeń kontaktu mieszkańców i mieszkanek Słupska ze swoją reprezentantką w parlamencie.

Choć główna bohaterka spotkania się spóźniła, powitano ją niezwykle serdecznie. Goście przybyli z kwiatami - Paweł Szewczyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Słupsku oraz Paweł Lisowski, Starosta Słupski - z pięknymi słonecznikami oraz z prezentami - Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydentka Słupska podarowała Ministrze piękny plakat w ramie obrazujący Słupsk w koronie drzewa.

Przy okazji otwarcia biura Ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przedstawiła kandydatów Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego. Z naszego regionu są to Marzena Kutwa oraz Emanuela Bartoszkiewicz.

Biuro ma być miejscem spotkań z mieszkańcami.

- Dyżury w biurze poselskim pełnić będzie asystent społeczny pani poseł w każdą środę w godzinach 15.30-17. O zmianach będziemy na bieżąco informować. Zależy nam, aby mieszkańcy Słupska mogli się kontaktować z nami bezpośrednio - mówi Krzysztof Kwater, dyrektor Biura Poselskiego.

Kim jest?
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk to Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Urodzona 20 stycznia 1984 r. we Wrocławiu. Pedagożka, filozofka, badaczka społeczna, działaczka polityczna i doktor nauk humanistycznych.

Absolwentka pedagogiki na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych oraz filozofii na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2018 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2010 r. podjęła współpracę z Ośrodkiem Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle’a we Wrocławiu. W latach 2010-2016 asystentka naukowa w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie. Od września 2015 r. do lutego 2019 r. była działaczką Partii Razem.

Od 2019 r. posłanka na Sejm RP. Jako posłanka na Sejm IX kadencji pracowała w Komisji Polityki Społecznej i Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Korzystając z mandatu poselskiego angażowała się w pomoc bezprawnie zatrzymywanym podczas protestów obywatelom. Wspierała protestujące osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów w walce o godne świadczenia i prawo do podejmowania pracy.

W swoim biurze poselskim w 2020 roku uruchomiła Poselską Pomoc Pracowniczą, w ramach której przeprowadziła kilkaset interwencji w obronie pracowników przed bezprawnym zaniżaniem wynagrodzeń, łamaniem praw pracowniczych, utrudnianiem działalności związkowej.

W 2020 r. była współprzewodniczącą sztabu Roberta Biedronia w kampanii prezydenckiej. We wrześniu 2021 r. przystąpiła do Nowej Lewicy, dołączając do frakcji SLD. 13 grudnia 2023 r. powołana na urząd Ministry Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza