Mirosława Sagun-Lewandowska była szósta w Pucharze Świata

Mirosława Sagun-Lewandowska (Gryf Słupski) zajęła szóste miejsce w zawodach finałowych strzeleckiego Pucharu Świata w Bangkoku w konkurencji pistoletu na dystansie 10 metrów.

W imprezie wygrała Jie Ren (Chiny) 488,9 (389+99,9), na kolejnej pozycji była Stephanie Tirode (Francja) 486,5 (389+97,5), trzecią pozycję zajęła Wenjun Guo (Chiny) 484,6 (384+100,6).

Reprezentantka Gryfa Słupskiego była szósta, ale wystrzelała tyle samo punktów, co będąca na piątym miejscu Włoszka Michela Suppo. Polka przegrała jednak z nią o 1,8 pkt finał.

2008 rok jest szczęśliwy dla słupszczanki. Po raz trzeci startowała w igrzyskach olimpijskich. W Pekinie w konkurencji strzelanie z pistoletu pneumatycznego (10 metrów, 40 strzałów) w eliminacjach uzyskała 384 punkty, co dało jej awans z 7. pozycji. W finale uzyskała 97,3 pkt i z łącznym wynikiem 481,3 pkt awansowała o dwie pozycje, co dało jej awans na 5. miejsce.

W Chinach Sagun-Lewandowska startowała też w konkurencji pistolet 25 metrów, w której zajęła 30. miejsce (574 pkt).