Mistrz Polski wygrał w biegu ulicami Lęborka

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Ryszard Kłeczek z Gogolina wygrał w X Biegu Ulicznym św. Jakuba w deszczowym i pochmurnym tego dnia Lęborku.

Na starcie X Biegu Ulicznego św. Jakuba zameldowało się 270 osób i jest to nowy rekord imprezy. Stawka była bardzo mocna. Na lęborskiej trasie biegali doskonale znani długodystansowcy z kilku państw: Polski, Białorusi i Ukrainy. Rywalizacja na 10 kilometrów (4 pętle po 2500 m) była pasjonująca. Zaraz po starcie bardzo szybkie tempo narzuciła sześcioosobowa grupa, w której byli faworyci. To między nimi rozegrała się najważniejsza walka. Decydujące słowo należało do 25-letniego Ryszarda Kłeczka, tegorocznego mistrza Polski w biegu na 5000 m z Bielska-Białej. Popisał się znakomitym finiszem. Osiągnął czas 30 minut i 58 sekund. Jako drugi finiszował Paweł Ochal (Fundacja Maraton Warszawski) - 29-letni biegacz miał wynik 31.02 min. Oto dalsza klasyfikacja zawodników: 3. Piotr Łudzik (Remus Kościerzyna) - 31.03 min, 4. Dzimitry Baranowski (Białoruś) - 31.09 min. Na siódmym miejscu w dniu swoich urodzin finiszował 45-letni Piotr Pobłocki (Uczniowski Klub Sportowy Ekonomik Maratończyk Lębork) - 31.54 min.

Z kobiecej stawki nie zawiodły faworytki. Pierwsze miejsce wywalczyła 27-letnia Volha Minina (Białoruś), która przy okazji ustanowiła nowy rekord trasy w gronie pań - 33.55 min. Podobnie jak w 2009 roku druga była Agnieszka Gortel (TS AKS Chorzów) - 34.35 min. Jako trzecia przybiegła Ukrainka Olga Ochal, żona Pawła. Jej czas to 34.56 min.
Dobrze zaprezentowała się 20-letnia lęborczanka Kamila Pobłocka (UKS Ekonomik Maratończyk). Córka Piotra przybiegła jako szósta - 37.51 min - 300 zł. W zawodach biegła również Bożena Pobłocka (żona Piotra, matka Kamili), która pokonała dystans w czasie 55.43 min.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i okolicznościowe medale.
Biegu w Lęborku nie ukończyło dziesięć osób.