MKS Jantar Ustka - ZS Damnica 3:2 (1:0) (zdjęcia)

MKS Jantar Ustka - ZS Damnica 3:2. Mariusz Surowiec
W sobotę rozegrano 27 kolejkę V ligi grupy Słupsk w piłce nożnej.
MKS Jantar Ustka - ZS Damnica 3:2MKS Jantar Ustka - ZS Damnica 3:2

MKS Jantar Ustka - ZS Damnica 3:2

Miejscowy Jantar Ustka podejmował KS Damnica. Faworytem spotkania wydawali się być gospodarze, którzy w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe lidera tabeli V ligi grupy Słupsk Piasta Człuchów 3:1. KS Damnica przegrał zaś u siebie z Pogonią Lębork 0:3.

Spotkanie w Ustce rozpoczęło się spokojnie. Przebieg wydarzeń na boisku dyktowali piłkarze Jantara Ustka, którzy zmarnowali kilka dogodnych sytuacji. Jantar na prowadzenie wyszedł w końcówce pierwszej połowy spotkania za sprawą Szymona Budzińskiego (45 min).

Wydawało się, że na drugą połowę meczu bardziej zmotywowani wyszli przyjezdni. Jednak nie potrafili swojej przewagi potwierdzić golem. Te padały natomiast po strzałach grającego w barwach ustczan Rafała Jaskólskiego który strzelił 2 bramki w ciągu trzech minut.

Goście na chwilę tylko złapali kontakt. W 66 minucie po zagraniu w polu karnym ręką, sędzia podyktował rzut karny dla piłkarzy z Damnicy. Pewnym strzałem gola zdobył Kamil Wójcik. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry zmniejszył rozmiary porażki strzałem z rzutu wolnego tymsamym ustalając wynik spotkania na 3:2 dla Jantara Ustka. Mecz obejrzało niespełna stu kibiców.

MKS Jantar Ustka - ZS Damnica 3:2 (1:0)

Bramki dla Jantara: Szymon Budziński (45.), Rafał Jaskólski (65. i 68.)
Bramki dla Damnicy: Kamil Wójcik (66. z karnego i 90.)

Kartki Jantar: Sebastian Boszke (Ż), Dawid Białek (Ż)
Kartki Damnica: Piotr Mieleszczuk (Ż), Krzysztof Kozłowski (CZ)