MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi zapaśnicy z Miastka z sukcesem na dwóch turniejach

oprac. Wojciech Frelichowski
Zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko odnieśli sukcesy na turniejach w Kartuzach i Pelplinie. Gmina Miastko
Młodzi zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko odnieśli sukcesy na Turnieju Młodzików i Mini Zapasów o Puchar Kaszub w Kartuzach, który był jednocześnie Memoriałem Braci Pryczkowskich oraz na Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin - Memoriał Kazimierza Polca.

W zawodach w Kartuzach startowało 81 zawodników z ośmiu klubów. Gmina Miastko informuje, że Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko wystąpił w składzie 9 zawodników, a 7 z nich przyjechało z medalami. Wśród młodzików najlepiej zaprezentował się Antoni Petrończak, który zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 48 kg. Natomiast brązowy krążek w kategorii wagowej do 62 kg zdobył Olgierd Kowalewski.

W mini zapasach złote medale w swoich kategoriach wagowych wywalczyli Piotr Wiktorczyk (29 kg), Marek Kowalewski (41 kg) oraz Jan Jóźwiak (48 kg). Ze srebrnym krążkiem wrócił Dariusz Petrończak (41 kg). Brązowy medal wywalczył z kolei Daniel Trun (41 kg). Finalnie w klasyfikacji drużynowej ZKS Miastko zajął 5 miejsce.

Kazimierz Wanke, trener miasteckich zapaśników, powiedział, że na zawody do Kartuz ze względów zdrowotnych nie pojechał pełny skład zawodników, stąd 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

- Wśród młodzików najlepszą formę zaprezentował Antoni Petrończak. Rośnie nam kolejny reprezentant Polski. W Pelplinie wysoką formę zaprezentowała Tola Rudnik, piąta zawodniczka ME U-15, która nie dała najmniejszych szans swoim przeciwniczkom – komentuje Kazimierz Wanke.

W tym samym czasie w Pelplinie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin jako Memoriał Kazimierza Polca w zapasach w stylu wolnym. W zawodach startowało około 300 zawodników z 29 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowali Tola Rudnik i Patryk Kozłowski. Tola zwyciężyła w wadze do 39 kg, wygrywając wszystkie cztery walki przed czasem, natomiast 7-letni Patryk zwyciężył w mini zapasach w kategorii wagowej do 29 kg wygrywając trzy walki.