Mistrzostwa Wybrzeża Młodzików w Zapasach w Miastku

Sylwia Lis
Sylwia Lis
W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Młodzików w Zapasach w stylu klasycznym o Puchar Burmistrza Miastka. UM Miastko

Na matach zmierzyło się blisko 120 zawodników, którzy dzielnie walczyli o trofea i medale w swoich kategoriach wagowych. Wśród nich znalazło się także wielu wspaniałych zapaśników ZKS Miastko, którzy wspólnie wywalczyli 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jak poradzili sobie miasteccy sportowcy?

Wśród lokalnych młodzików najlepiej poradzili sobie Leon Brodziński (48 kg) oraz Piotr Rodak (68 kg). Obaj zapaśnicy zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. Bardzo dobrze spisał się także Olgierd Kowalewski, który w kat. wagowej 62 kg wywalczył srebrny medal. W kategorii młodzików z brązowym krążkiem wrócili także Daniel Pavlyk (57 kg) oraz Dariusz Petrończak (48 kg). Wśród młodziczek złoty medal zdobyła Tola Rudnik (39 kg).

Jeszcze bardziej zacięta rywalizacji panowała w kat. Mini Zapasów. Złote medale w swoich kategoriach wagowych wywalczyli Piotr Wiktorczyk (25 kg), Piotr Mazurek (27 kg) oraz Jan Jóźwiak (48 kg). Po srebro sięgnęli Kacper Zygmuntowicz (53 kg), Marek Kowalewski (41 kg) oraz Szymon Kozłowski (32 kg). Na podium załapali się także Ignacy Mazurek (25 kg), Olaf Kaszubowski (25 kg), Patryk Kozłowski (27 kg) oraz Dariusz Petrończak (41 kg).