Jarosław StencelZaktualizowano
Sławomir Dosz świetnie spisał się w Ustrzykach Dolnych poltarex pogoń lębork
Ze srebrnym i brązowym medalem wraca Sławomir Dosz z 30. Młodzieżowych Mistrzostw Polski (do 21 lat), które odbywały się od 15-18 lutego w Ustrzykach Dolnych.

W mistrzostwach wystartowało 64 zawodników i 64 zawodniczki wyłonionych z rankingu (32 zawodników) i 32 z eliminacji wojewódzkich. Srebrny medal Sławomir Dosz (Pogoń Lębork) razem z Jan Szymczykiem (BISTS Bielsko Biała) zdobyli w grze podwójnej mężczyzn pokonując w I rundzie parę Damian Magulski (KS Spektrum Słopienice) i Patryk Bożek (KS Wołomin) 3:0.
W II rundzie byli lepsi od pary Daniel Lis i Rafał Tatarczuch (obaj UKS Olesno) 3:1.

Następnie w ćwierćfinale pokonali parę Adrian Majchrzak (Bogoria Grodzisk Maz.) i Dominik Borowski(GLKS Nadarzyn) 3:0.
W półfinale byli lepsi od pary Marek Badowski (AZS AWFiS Gdańsk) i Tomasz Tomaszuk (Gwiazda Bydgoszcz) 3:1(9,-5,9,9), by w finale po zaciętej grze ulec parze Kamil Nalepa (ZKS Drzonków) i Marco Golla (AZS AWFiS Gdańsk) 2:3 (-9,6,9,-6,-7).
Drugi medal brązowy Sławomir Dosz zdobył razem z Katarzyną Galus (KTS Optima Lublin) w grze mieszanej.
Po wygraniu trzech kolejnych rund dotarli do ćwierćfinału, w którym to pokonali parę Julia Ślązak (SKTS Sochaczew) i Marco Golla (AZS AWFiS Gdańsk) 3:0 (6,8,12).

Niestety w grze o finał przegrali po walce z parą Paulina Knyszewska (KU AZS UE Wrocław) i Marek Badowski (AZS AWFiS Gdańsk) 2:3 (10,8,-6,-9,-6).

W grze pojedynczej mężczyzn Sławomir Dosz w I rundzie mistrzostw pokonał Pawła Błąkałę (AZS AWFiS Gdańsk) 4:1 (6,7,-10,7,7).
W II rundzie pokonał Dawida Połoszczańskiego (niestowarzyszony) 4:0 (3,9,8,8),

W 1/8 finału wygrał z Marcinem Balcerzakiem (TTS Polonia Bytom) 4:1 (-8,3,7,11,7).

W walce o medale Dosz uległ obrońcy tytułu Tomaszowi Kotowskiemu (Energa Toruń) 2:4 (-13,-5,-8,9,9,-8), plasując się ostatecznie na miejscach 5-8. W finale gry pojedynczej Marek Badowski (AZS AWFiS Gdańsk) pokonał Tomasza Kotowskiego (Energa Toruń) 4:1.
Sławomir Dosz (Pogoń Lębork) bardzo udanie zaprezentował się w 30.Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (do lat 21) przywożąc do Lęborka dwa medale.

Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się 86. Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Seniorów, które odbędą się już za dwa tygodnie w Raszkowie.

Wystąpi w nich razem z bratem Adamem Doszem.

Zdobyte medale są kolejnymi w dorobku Sławomira Dosza. Nie tak dawno przecież zdobył tytuł indywidualnego Mistrza Województwa Pomorskiego wywalczył (obronił z ubiegłego roku).

W finałowym pojedynku pokonał Mateusza Dykowskiego (MRKS Gdańsk) zaś w półfinale swojego brata Adama Dosza w stosunku 3:1. Brązowe medale mistrzostw zdobyli Adam Dosz (Poltarex Pogoń Lębork) i Alan Woś (Małe Trójmiasto Rumia). Srebrny medal zawodnicy Poltarexu Pogoni Lębork zdobyli w grze podwójnej mężczyzn ulegając w finale parze Alan Woś i Przemysław Perzyński (obaj Małe Trójmiasto Rumia).

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Materiał oryginalny: Młodzieżowa Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Sławomir Dosz srebrnym medalistą - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.