Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Moc jest w nas. Środowiskowy Dom Samopomocy łamie bariery

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Od września do grudnia w pomieszczeniach Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Miłej 26 był realizowany projekt  „Moc jest w Nas!”, w ramach programu „Działaj Lokalnie”, dofinansowany ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Partnerem projektu była Fundacja ,,Parasol” w Bytowie.
Od września do grudnia w pomieszczeniach Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Miłej 26 był realizowany projekt „Moc jest w Nas!”, w ramach programu „Działaj Lokalnie”, dofinansowany ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Partnerem projektu była Fundacja ,,Parasol” w Bytowie. SDŚ
Od września do grudnia w pomieszczeniach Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Miłej 26 był realizowany projekt „Moc jest w Nas!”, w ramach programu „Działaj Lokalnie”, dofinansowany ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Partnerem projektu była Fundacja ,,Parasol” w Bytowie.

Głównym jego celem była poprawa jakości życia rodzin podopiecznych bytowskiego Oddziału Fundacji „Sprawni Inaczej”. Oferowana była możliwość uczestniczenia rodziców i opiekunów w grupie wsparcia, w celu wymiany doświadczeń, skorzystania z praktyk osób o podobnych problemach, przezwyciężania barier, w tym barier mentalnych, na jakie napotykają w funkcjonowaniu społecznym.

- Realizacje projektu rozpoczęliśmy od pikniku integracyjnego. Ze względu na udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, wybraliśmy jedno z piękniejszych miejsc w naszej okolicy czyli kąpielisko w Kłącznie - mówi koordynator projektu pani Marzena Jereczek. - Nieocenionej pomocy i wsparcia w jego organizacji udzielili nam członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Kłączynianki”. Był grill, ognisko i uwielbiany przez dzieci pieczony na ogniu chlebek pani Małgosi i pana Tadzia. Nie lada atrakcją, był rejs tramwajem wodnym, możliwy dzięki uprzejmości Krzysztofa Borzyszkowskiego właściciela „Przystani Somińskiej”. W trakcie pikniku odwiedziły nas dwie przemiłe panie z Profesjonalnego Salonu Medycznego „Saluber” z Bytowa. Dla najmłodszych przygotowały niespodzianki: drobne upominki oraz balony napełniane helem. Odpowiadały też rodzicom na liczne pytania dotyczące zakupów i dofinasowania sprzętów medycznych dostępnych na rynku, prezentowały specjalistyczne środki do pielęgnacji.

Łącznie odbyły się 4 spotkania grupy wsparcia, w których wzięło udział 20 rodziców i opiekunów. Ostatnie z doktor Katarzyną Wolsztyniak- Dróżdż, psychiatrą, podczas którego lekarka odpowiadała na pytania rodziców dotyczące zdrowia psychicznego ich dzieci, jak również poruszyła ważne tematy dotyczące: akceptacji dziecka z niepełnosprawnością w rodzinie, roli systematycznych wizyt u specjalisty zajęć terapeutycznych oraz znaczenie zażywania leków wg zaleceń lekarskich.
W czasie spotkań grupy wsparcia dla rodziców, dzieci uczestniczyły w atrakcyjnych zajęciach integracyjno-sportowych zorganizowanych przez pedagogów i wolontariuszy.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza