MP juniorów w lekkoatletyce. Zakrzewski znów z rekordem. AML Słupsk trzecia w Polsce

Marek Zakrzewski
Marek Zakrzewski Fot. AML Słupsk Facebook
Fantastycznie spisali się reprezentanci z naszego regionu podczas halowych mistrzostw Polski do lat 18 i 20 w Rzeszowie.

Trzecie miejsce drużynowo wywalczył AML Słupsk. Na dorobek słupszczan złożyły się dwa złota, trzy srebra i jeden brązowy medal. W klasyfikacji najlepsza okazała się Stal LA Ostrów Wielkopolski - 3 medale złote i 4 brązowe.

Kolejny raz rekord Polski pobił Marek Zakrzewski z czasem 21,34 zwyciężając w biegu na 200 m (U-18).

Kewin Małek z nowym rekordem życiowym 209 cm został po raz drugi mistrzem Polski U18 w skoku wzwyż.

Jakub Nielub osiągnął nowy rekord życiowy (212 cm) i zdobył srebrny medal w skoku wzwyż w kategorii do lat 20.

Adrianna Litwin wywalczyła srebrny medal w skoku wzwyż (U20) z wynikiem 172 cm.

W skoku wzwyż kobiet (U-18) o kolejności na podium decydowały strącenia. Wszystkie zawodniczki AML osiągnęły 174 cm. Druga była Milena Patejuk, trzecia Emilia Twardowska, a czwarta Hanna Grabowska. Wygrała Maja Słodzińska (UKS Szczecin) - 176 cm.

Medal (brązowy) wywalczyła również zawodniczka Taleksu Borysław Borzytuchom Roksana Piechowska w biegu na 1000 m z czasem 2:59,16.