MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nauczyciel geografii ze Słupska najlepszy na Pomorzu

Monika Zacharzewska
Geograf ze Słupska najlepszy na Pomorzu
Geograf ze Słupska najlepszy na Pomorzu Archiwum prywatne
Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, został zwycięzcą organizowanego przez marszałka województwa pomorskiego konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2016”.

Tytuł ten marszałek Mieczysław Struk przyznał po raz pierwszy podczas V Forum Pomorskiej Edukacji, które odbyło się w środę w Gdańsku.

Pan Piotr uczy geografii od 28 lat. Wcześniej w Szkole podstawowej nr 8, teraz w Gimnazjum nr 4 przy ul. Banacha.
- Zostałem nauczycielem geografii z zamiłowania do podróżowania - przyznaje laureat- Zarażam ta pasją również z swoich uczniów, z którymi jeździmy po Europie, ale również zwiedzamy Polskę. Ja jestem wielbicielem naszego pięknego regionu.

Pan geograf jest członkiem prezydenckiej Rady Edukacji, entuzjastą nowych technologii, które wykorzystuje w codziennej pracy dydaktycznej. Jego atutem jest umiejętność zarażania uczniów pasją poznawczą oraz uwrażliwiania na problemy społeczne. Jego uczniowie odnoszą sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach przedmiotowych, a także angażują się w pomaganie innym.

Piotr Sikorski od lat jest też opiekunem Szkolnego Klubu Podróżnika, współorganizuje pikniki naukowe i gry miejskie oraz debaty poświęcone bieżącym wydarzeniom. Jest też autorem publikacji „Zapiski starszego belfra” ze wskazówkami i porady metodyczne dla nauczycieli, a także przykładowe programy wychowawcze.

ZOBACZ TAKŻE: Zakończenie roku usteckich maturzystów z ZSOiT

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza