MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niebawem kierowcy pojadą po wyremontowanej drodze z Bobrownik do Grapic

oprac. Wojciech Frelichowski
Układanie pierwszej warstwy asfaltu na drodze Bobrownik do Grapic.
Układanie pierwszej warstwy asfaltu na drodze Bobrownik do Grapic. Gmina Damnica
W gminie Damnica trwa remont drogi z Bobrownik do Grapic. To fragment drogi powiatowej, który łączy gminę Damnica z gminą Potęgowo.

Modernizacja drogi z Bobrownik do Grapic będzie obejmuje przebudowę jezdni o szerokości 6 metrów i łącznej długości 7,25 km. Zostanie na niej ułożona nowa asfaltowa nawierzchnia, przebudowane będą skrzyżowania, chodniki, zjazdy, wykonane pobocza, przepusty, odwodnienia, a także ustawione oznakowanie. Kilka dni temu rozpoczęło się układanie pierwszej warstwy asfaltowej nawierzchni.

Potrzebę remontu tego odcinka drogi podnosili już od dawna mieszkańcy obu gmin, także w pismach do naszej redakcji. Nawierzchnia od wielu lat była w fatalnym stanie, co zagrażało już nie tylko uszkodzeniem pojazdu, ale wręcz bezpieczeństwu jazdy.

Przebudowa drogi łączącej Bobrowniki z Grapicami miała ruszyć już ponad dwa lata temu. Droga miała zostać wyremontowana w ramach współpracy Powiatu Słupskiego i dwóch gmin, przez które odcinek ten przebiega – Gminy Damnica i Gminy Potęgowo.
W 2019 roku gmina Damnica zapowiedziała, że prace ruszą w 2021 roku. Wszystko szło zgodnie z planem, bo w lipcu 2020 roku rozstrzygnięto przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi. Jednak prace przy strategicznej dla obu samorządów inwestycji nie wystartowały. Głównym tego powodem była pandemia.

O tych problemach pisaliśmy na początku 2023 roku. Jak informował nas wtedy Zarząd Dróg Powiatowych w Słupsku, przesunięcie realizacji przebudowy było spowodowane przede wszystkim tym, że przewidywany przez ZDP termin uzyskania kompletnej dokumentacji projektowej uległ wydłużeniu, m. in. braki kadrowe w związku z epidemią wirusa COVID-19.

Ponadto w trakcie opracowania dokumentacji trwały uzgodnienia projektowe dotyczące projektu drogi ekspresowej S6 realizowanym na zlecenie GDDKiA Oddział w Gdańsku. Bo droga przebiegająca przez Bobrowniki i Grapice jest szlakiem dojazdowym do budowanej właśnie trasy ekspresowej S6 w kierunku Słupska i Trójmiasta

Całkowity koszt modernizacji odcinka z Bobrownik do Grapic to blisko 23 mln zł. Zadanie jest finansowane z budżetu Gminy Damnica, Powiatu Słupskiego oraz ze środków pochodzących z Rządowego Programu Na Rzecz Zwiększenia Szans Rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

26-letni Ukrainiec próbował nakłonić Polaka do szpiegowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza