Niedziele handlowe w sierpniu. Sklepy otwarte w niedzielę 19 sierpnia [kalendarz, lista]

Zbigniew Biskupski AIP
Aneta Żurek / Polska Press
Udostępnij:
Zakupy w niedzielę 19 sierpnia? Zapomnij o dużych zakupach tego dnia - zakaz handlu pod groźbą kary, kontrole Państwowej Inspekcji Handlowej. W dni z zakazem handlu nikt nie będzie ryzykował. Pozostają więc małe sklepiki prowadzone przez właścicieli, na stacjach benzynowych - i inne. Nim po kolejnych "zakazanych" niedzielach poznasz ich topografię w miejscy zamieszkania, najpierw sprawdź, gdzie szukać otwartych sklepów w niedzielę 19 sierpnia, bo ustawa pozwala tam na handel także w "zakazane" niedziele.

Niedziele handlowe 2018. Dwie kolejne niedziele sierpnia: 12 i 19 VIII są objęte całkowitym zakazem handlu.
Od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy są czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią, w 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia. Wyjątkiem od tej zasady są dni, które są bezpośrednio wskazane w ustawie.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu.
Na razie ograniczenie obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa.

Niedziele handlowe 2018. Zakupy w niedzielę 19 sierpnia

Żabka i FreshMarket - jak otwarte 19 sierpnia 2018
Decyzja zależy od ajentów sklepów.

Lidl jak otwarty 19 sierpnia 2018
W niedzielę 12 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Lidl będzie zamknięty.

Tesco jak otwarte 19 sierpnia 2018
W niedzielę 12 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Tesco będzie zamknięte.

Auchan jak otwarty 19 sierpnia 2018
W niedzielę 19 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Auchan będzie zamknięty.

Carrefour jak otwarty 19 sierpnia 2018
W niedzielę 19 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Carrefour będzie zamknięty.

Netto jak otwarty19 sierpnia
W niedzielę 19 sierpnia podobnie jak w pozostałe dni z zakazem handlu NETTO będzie zamknięte.

Piotr i Paweł jak otwarty 19 sierpnia
W niedzielę 19 sierpnia podobnie jak w pozostałe dni z zakazem handlu PIOTR I PAWEŁ będzie zamknięty.

Decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. Sklepy, które zostaną otwarte, będą czynne krócej niż zwykle. W zależności od indywidualnej decyzji franczyzobiorców - od godz. 9 do 19 lub od godz. 11 do 21.

SKLEP LEWIATAN O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnej placówki

SKLEPY OSIEDLOWE. W dni ustawowo wolne od pracy warto szukać małych sklepów osiedlowych, gdzie decyzja o godzinach otwarcia zależy od właściciela lub ajenta sklepu.

SKLEPY CARREFOUR EXPRESS. O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnej placówki. Ale 18 sierpnia będą normalnie pracować.

SKLEPY GLOBI.O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnej placówki. 18 sierpnia będą normalnie pracować KIOSKI z ŻYWNOŚCIĄ I NAPOJAMI O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnego kiosku, więc może się zdarzyć, że taka placówka koło Twojego domu akurat będzie czynna. W kioskach można obecnie kupić nie tylko prasę i magazyny, ale też wiele drobnych rzeczy przydatnych w domu.

SKLEP NETTO. W niedzielę 19 sierpnia 2018 r. będą czynne. W sobotę 18 sierpnia sklepy sieci Netto są czynne w godz. 6-22 lub 6-21 w zależności od lokalizacji.

STACJE BENZYNOWE. Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy zawsze są stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od handlu na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

Niedziele handlowe 2018. Uwaga, w niedzielę, 19.08.2018 obowiązuje zakaz handlu. Duże sklepy i galerie będą zamknięte.
W niedzielę, 19 sierpnia zamknięte będą duże sklepy - w ten dzień obowiązuje bowiem zakaz handlu. W artykule znajdziecie godziny otwarcia sklepów w sobotę. Piszemy również o tym, gdzie będzie można zrobić zakupy w niedzielę (lista sklepów, których nie obwiązuje zakaz handlu w niedzielę)

Ta zmiana rozkładu jazdy PKP po wakacjach najbardziej zaboli dojeżdżających na codzień do pracy lub szkoły. Po prostu kliknij, a poznasz zmiany w rozkładzie PKP.

Niedziele handlowe 2018. Tak wypadają niedziele handlowe w sierpniu 2018
5 sierpnia - niedziela handlowa
12 sierpnia - zakaz handlu
19 sierpnia - zakaz handlu
26 sierpnia - niedziela handlowa
Ponadto zakaza handlu obowiązuje w środę 15 sierpnia – ze względu na święto

Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego. Naprawdę warto!

W myśl ustawy, powierzanie wykonywania pracy w handlu lub wykonywania czynności związanych z handlem nieodpłatnie w placówkach handlowych w niedziele bez handlu i święta jest zakazane. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca. Dotyczy również prowadzenia handlu 24 grudnia i w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. Kto złamie zakaz podlega karze grzywny w wysokości od 1000 do 100 000 zł.

Do której godziny były otwarte sklepy w sobotę, 18 sierpnia 2018? Sprawdź godziny otwarcia sklepów w soboty: Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco, Żabka.

Do której godziny będą otwarte sklepy w sobotę, 18 sierpnia 2018

Lidl, godziny otwarcia - sobota
Sklepy sieci Lidl w soboty pracują od godziny 7.00 do godziny 22.00.
Biedronka, godziny otwarcia - sobota
Sklepy sieci Biedronka w niedzielę, 19 sierpnia będą zamknięte. Sklepy Biedronka w soboty są otwarte od godziny 07.00 do 22.00. Godziny otwarcia sklepów mają charakter orientacyjny. Informacja o bieżących godzinach otwarcia znajduje się w poszczególnych sklepach. W przypadku sklepów czynnych całą dobę, mogą wystąpić przerwy techniczne w godzinach nocnych lub porannych trwające około 30 minut.
Żabka, godziny otwarcia
Sklepy Żabka są otwarte od godziny 6.00 do godziny 23.00. Żabki działają na zasadzie franczyzy. Decyzję o otwarciu w niedzielę podejmuje właściciel.
Auchan, godziny otwarcia - sobota
Auchan czynny jest w godzinach 7:00-22:00.

Niedziele handlowe 2018. Zakaz handlu na targowiskach i bazarach

Czy targowiska, bazary i różne giełdy staroci będą mogły działać w niedziele i święta, kiedy będzie funkcjonował zakaz handlu?
Zgodnie z przepisem art. 6 ust. 1 pkt 27 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, zakaz handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta, a także zakaz powierzania pracownikom w takie dni wykonywania pracy oraz wykonywania czynności związanych z handlem w takich placówkach – nie obowiązuje w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek.
Zatem powyższe wyłączenie obejmuje także przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną prowadzącą handel wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek na bazarze czy targowisku.

Już wiadomo o ile wzrośnie płaca minimalna i minimalna stawka godzinowa. Myślisz, że ciebie to nie dotyczy, bo zarabiasz więcej? Mylisz się, bo wysokość płacy minimalnej wpływa na to ile dostaniesz za... Kliknij w ten tekst a dowiesz się więcej!

Niedziele handlowe 2018. Jakie czynności należy traktować jako bezpośrednio związane z handlem (art. 3 pkt 3 ustawy)?

Za czynności bezpośrednio związane z handlem można by uznać czynności wykonywane w placówce handlowej, niezbędne do zawarcia transakcji sprzedaży (w szczególności przyjmowanie i realizacja zamówień, ekspozycja towaru, brakowanie, usuwanie produktów wadliwych lub przeterminowanych, pakowanie)oraz jej realizacji (np. gdy faktyczne wydanie towaru następuje w terminie późniejszym niż transakcja), a także wszelkie czynności związane z przygotowaniem placówki handlowej do handlu (np. przygotowanie kas, rozdział gotówki, odprawy pracowników), jak również czynności związane z zakończeniem handlu w danym dniu i zamknięciem placówki (np. przeliczenie i rozliczenie utargu, sprawdzenie zabezpieczeń, włączenie alarmu).

Do czynności bezpośrednio związanych z handlem, nie można zaliczyć np:
- ochrony obiektu,
- sprzątania obiektu przez ekipę sprzątającą,
- prac konserwatorskich i serwisowych związanych z obsługą sprzętu,
Za obejście ustawy należałoby uznać powierzanie powyższych czynności w ramach dodatkowych obowiązków pracownikom lub zatrudnionym wykonującym w placówce handlowej od poniedziałku do soboty handel lub inne czynności związane z handlem.

Zapowiedź szokująco wysokich podwyżek cen gazu to tylko początek. Po wakacjach czekają nas podwyżki energii elektrycznej, dalszy wzrost cen paliw, ale przede wszystkim drożyzna cen żywności - od chleba po mięso. Ile, dlaczego, co jeszcze? Odpowiedź na te pytania poznasz, klikając po prostu w ten tekst!

USTAWA z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni

Ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w niedziele i święta
Art. 5. W niedziele i święta w placówkach handlowych:
1) handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem,
2) powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem
– są zakazane.

Niedziele handlowe 2018. Zakupy każdą niedzielę

Art. 6. 1. Zakaz, o którym mowa w art. 5, nie obowiązuje:
1) na stacjach paliw płynnych;
2) w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu kwiatami;
3) w aptekach i punktach aptecznych;
4) w zakładach leczniczych dla zwierząt;
5) w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu pamiątkami lub dewocjonaliami;
6) w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych;
7) w placówkach pocztowych w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 1481);
8) w placówkach handlowych w obiektach infrastruktury krytycznej, o której mowa w ustawie z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 209 i 1566);
9) w placówkach handlowych w zakładach hotelarskich;
10) w placówkach handlowych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku;
11) w placówkach handlowych organizowanych wyłącznie na potrzeby festynów, jarmarków i innych imprez okolicznościowych, tematycznych lub sportowo-rekreacyjnych, także gdy są one zlokalizowane w halach targowych;
12) w placówkach handlowych w zakładach leczniczych podmiotów leczniczych i innych placówkach służby zdrowia przeznaczonych dla osób, których stan zdrowia wymaga całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych;
13) w placówkach handlowych na dworcach w rozumieniu ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 2136 i 2371), w portach i przystaniach morskich w rozumieniu ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o portach i przystaniach morskich (Dz. U. z 2017 r. poz. 1933) oraz w portach i przystaniach w rozumieniu ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2128) – w zakresie związanym z bezpośrednią obsługą podróżnych;
14) w centrach pierwszej sprzedaży ryb, w przypadku sprzedaży ryb z burty, w gospodarstwach rybackich, placówkach handlowych zajmujących się odbiorem produktów rybołówstwa i akwakultury oraz handlem takimi produktami;
15) w placówkach handlowych w portach lotniczych w rozumieniu ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze (Dz. U. z 2017 r. poz. 959 i 1089);
16) w strefach wolnocłowych;
17) w środkach transportu, na statkach, a także na morskich statkach handlowych, statkach powietrznych, platformach wiertniczych i innych morskich budowlach hydrotechnicznych;
18) na terenie jednostek penitencjarnych;
19) w placówkach handlowych na terenie jednostek wojskowych;
20) w sklepach internetowych i na platformach internetowych;
21) w przypadku handlu towarami z automatów;
22) w przypadku rolniczego handlu detalicznego w rozumieniu ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2017 r. poz. 149 i 60);
23) w hurtowniach farmaceutycznych;
24) w okresie od dnia 1 czerwca do dnia 30 września każdego roku kalendarzowego – w placówkach handlowych prowadzących handel wyłącznie maszynami rolniczymi i częściami zamiennymi do tych maszyn;
25) w przypadku handlu kwiatami, wiązankami, wieńcami i zniczami przy cmentarzach;
26) w zakładach pogrzebowych;
27) w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek;
28) w piekarniach, cukierniach i lodziarniach, w których przeważająca działalność polega na handlu wyrobami piekarniczymi i cukierniczymi;
29) w placówkach handlowych, w których przeważającą działalnością jest działalność gastronomiczna;
30) na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych prowadzonych przez spółki prawa handlowego, których przeważająca działalność polega na wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami na użytek handlu hurtowego artykułami rolno-spożywczymi;
31) w placówkach handlowych prowadzonych przez podmioty nabywające towary na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych, o których mowa w pkt 30, w zakresie czynności związanych z handlem oraz powierzania pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania tych czynności;
32) w placówkach handlowych, w których jest prowadzony wyłącznie skup zbóż, buraków cukrowych, owoców, warzyw lub mleka surowego.
2. Przeważająca działalność, o której mowa w ust. 1 pkt 2, 5, 6, 28, 29 i 30, oznacza rodzaj przeważającej działalności wskazany we wniosku o wpis do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, o którym mowa w ustawie z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1068 oraz z 2017 r. poz. 60).

Przepisy karne

Art. 10. 1. Kto, wbrew zakazowi handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w niedziele lub święta, powierza wykonywanie pracy w handlu lub wykonywanie czynności związanych z handlem pracownikowi lub zatrudnionemu, podlega karze grzywny w wysokości od 1000 do 100 000 zł.
2. Tej samej karze podlega, kto wbrew zakazowi handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem po godzinie 14.00 w dniu 24 grudnia lub w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy, powierza wykonywanie pracy w handlu lub wykonywanie czynności związanych z handlem pracownikowi lub zatrudnionemu.
Art. 11. Orzekanie w sprawach o czyny, o których mowa w art. 10, następuje w trybie przepisów ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 1713, z późn. zm.).

Niedziele handlowe 2018. Dwie kolejne niedziele sierpnia: 12 i 19 VIII są objęte całkowitym zakazem handlu.
Od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy są czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią, w 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia. Wyjątkiem od tej zasady są dni, które są bezpośrednio wskazane w ustawie.
Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego. Naprawdę warto!

Ustawa o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu.
Na razie ograniczenie obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa,

Niedziele handlowe w sierpniu 2018. Jak będą czynne sklepy w sierpniu? Kiedy dokładnie przypadają niedziele handlowe. W które niedziele będzie można zrobić zakupy, a kiedy trzeba będzie zrobić zakupy wcześniej?

SIERPIEŃ 2018

5 sierpnia - niedziela handlowa
12 sierpnia - zakaz handlu
19 sierpnia - zakaz handlu
26 sierpnia - niedziela handlowa

Niedziele handlowe 2018. Niedziele z zakazem handlu wrzesień - grudzień 2018

WRZESIEŃ
9 września
16 września
23 września

PAŹDZIERNIK
14 października
21 października

LISTOPAD
11 listopada (Święto Niepodległości)
18 listopada

GRUDZIEŃ
9 grudnia

Niedziele handlowe 2018. W które niedziele w 2018 r. i w kolejnych latach nie będzie obowiązywać zakaz handlu?

Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz.U. poz. 305) przewiduje stopniowe ograniczanie liczby niedziel, w których handel i wykonywanie pracy w handlu będzie dozwolone.
1) do końca 2018 r. zakaz nie będzie obowiązywać w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
2) w 2019 r. – zakaz nie będzie obowiązywać w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
3) od 2020 r. – zakaz nie będzie obowiązywać w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
Ustawa przewiduje także przypadki, w których handel i wykonywanie pracy w handlu będzie dozwolone w każdą niedzielę, poczynając od marca 2018 r. Jeżeli zatem placówka handlowa znajdzie się w wykazie zamieszczonym w art. 6 ust. 1 ustawy – to oznacza to, że od dnia 1 marca 2018 r. może być otwarta we wszystkie niedziele i święta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Niedziele handlowe w sierpniu. Sklepy otwarte w niedzielę 19 sierpnia [kalendarz, lista] - Strefa Biznesu

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

bo u nich niedziele są wolne. A więc co tydzień ten sam artykuł no a teraz to nawet dwa.
G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 16:24, Gość napisał:

Może i bez sensu ale w cywilizowanych państwach oczywiste.

 

A wiesz ze w 10panstwach UE jest jakis zakaz?:)

 

Ah ta niecywilizowana dzicz Portugalska i Czeska :)

 

A wiesz ze te kraje co jakis czas ktorys kraj odchodzi od zakazu? Np. Holandia rezygnuje. Wegry zrezygnowaly ale co tam...

 

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 15:57, Gość napisał:

   Czyli jedyna grupa ktora ma odgorny zakaz pracy sa handlowcy :) Prawda ze bezsensu? ;) 

 

Może i bez sensu ale w cywilizowanych państwach oczywiste.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 15:51, Gość napisał:

A handel to nie praca ? To handlowcy używają zwrotu "handel w niedzielę" że to nie praca tylko rodzaj służby lub jakiejś czynności zbliżonej do pracy. Szkoda tylko że kierownictwo dużych marketów w niedziele ma wolne no bo w niedzielę oni nie pracują. ;)

 

Czyli jedyna grupa ktora ma odgorny zakaz pracy sa handlowcy :) Prawda ze bezsensu? ;)

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 15:16, Gość napisał:

   Pierwsze slysze o zakazie pracy. Jest tylko zakaz handlu w niedziele:) Kasjerki "uprzywilejowana" grupa... 

 

A handel to nie praca ?

 

To handlowcy używają zwrotu "handel w niedzielę" że to nie praca tylko rodzaj służby lub jakiejś czynności zbliżonej do pracy.

 

Szkoda tylko że kierownictwo dużych marketów w niedziele ma wolne no bo w niedzielę oni nie pracują. ;)

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 12:44, Gość napisał:

Jest zakaz pracy w niedzielę niektórym podmiotom i to wystarczy.

 

Pierwsze slysze o zakazie pracy. Jest tylko zakaz handlu w niedziele:) Kasjerki "uprzywilejowana" grupa...

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 12:28, Gość napisał:

   A tam zapis "przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności (np. w gastronomii lub zakładach świadczących usługi dla ludności)" Sklepy jak najbardziej pod to podpadaja. Jak sam dobrze dojrzales, moze a nie musi :) Nie chcesz w niedziele w handlu pracowac? Nie pracuj i innym nie zakazuj. Nie ma nakazu pracy ;) 

 

Jest zakaz pracy w niedzielę niektórym podmiotom i to wystarczy.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 11:32, Gość napisał:

Pleciesz trzy po trzy Przecież masz jasno napisane w kodeksie kto w niedzielę może a nie musi pracować.

 

A tam zapis

 

"przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności (np. w gastronomii lub zakładach świadczących usługi dla ludności)"
 

Sklepy jak najbardziej pod to podpadaja. Jak sam dobrze dojrzales, moze a nie musi :) Nie chcesz w niedziele w handlu pracowac? Nie pracuj i innym nie zakazuj. Nie ma nakazu pracy ;)

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 11:10, Gość napisał:

   Dla pracownikow jest to praca a nie rozrywka. Szok co?Produkcja to rozrywka. Stacja benzynowa tez. Kwiaciarnia to juz w ogole zabawa. A piekarnia to jedna wielka impreza. Nie chcesz pracowac w niedziele? To nie pracuj, nie ma nakazu pracy. Dni i godziny pracy sa w regulaminie pracy i na umowie. Jak sie nie podoba to szukaj czegos innego. 

 

Pleciesz trzy po trzy

 

Przecież masz jasno napisane w kodeksie kto w niedzielę może a nie musi pracować.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 11:10, Gość napisał:

   Dla pracownikow jest to praca a nie rozrywka. Szok co?Produkcja to rozrywka. Stacja benzynowa tez. Kwiaciarnia to juz w ogole zabawa. A piekarnia to jedna wielka impreza. Nie chcesz pracowac w niedziele? To nie pracuj, nie ma nakazu pracy. Dni i godziny pracy sa w regulaminie pracy i na umowie. Jak sie nie podoba to szukaj czegos innego. 

 

Pleciesz trzy po trzy

 

Przecież masz jasno napisane w kodeksie kto w niedzielę może a nie musi pracować.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 10:36, Gość napisał:

Restauracja jest formą rozrywki a tej w wolny dzień od pracy nie powinno zabraknąć.Podobnie hotele, baseny, kręgielnie itp.

 

Dla pracownikow jest to praca a nie rozrywka. Szok co?

Produkcja to rozrywka. Stacja benzynowa tez. Kwiaciarnia to juz w ogole zabawa. A piekarnia to jedna wielka impreza.

 

Nie chcesz pracowac w niedziele? To nie pracuj, nie ma nakazu pracy. Dni i godziny pracy sa w regulaminie pracy i na umowie. Jak sie nie podoba to szukaj czegos innego.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 10:28, Gość napisał:

   Restauracja to nie sluzba a w niedziele pracuje. Hipokryci 

 

Restauracja jest formą rozrywki a tej w wolny dzień od pracy nie powinno zabraknąć.

Podobnie hotele, baseny, kręgielnie itp.

G
Gość
W dniu 15.08.2018 o 07:11, Gość napisał:

Handel to nie służba w niedzielę nie pracujemy.

 

Restauracja to nie sluzba a w niedziele pracuje.

 

Hipokryci

G
Gość
W dniu 14.08.2018 o 23:54, ja napisał:

Zabawne - jak ktos idzie do pracy, to chyba wie z czym to się liczy. Pracujesz w niedziele masz wolny inny dzień. Czasem bardziej potrzebny, bo załatwisz sprawy urzędowe. Wciskanie czegoś na siłę. Władza pytała tych co pracują? Bo ci co służa - np  strażacy i policjanci tez w niedziele opuszczają swoje domy. Kler tez służy a nie pracuje... ale tu chyba ich głos był ważny

 

Handel to nie służba w niedzielę nie pracujemy.

j
ja

Zabawne - jak ktos idzie do pracy, to chyba wie z czym to się liczy. Pracujesz w niedziele masz wolny inny dzień. Czasem bardziej potrzebny, bo załatwisz sprawy urzędowe. Wciskanie czegoś na siłę. Władza pytała tych co pracują? Bo ci co służa - np  strażacy i policjanci tez w niedziele opuszczają swoje domy. Kler tez służy a nie pracuje... ale tu chyba ich głos był ważny

 

Więcej informacji na stronie głównej Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie