Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa strefa przemysłowa w Słupsku. Miasto czeka na wstępne oferty przedsiębiorców

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku podpisał w ubiegłym tygodniu z konsorcjum firm Kobylarnia S.A i Mirbud umowę na uzbrojenie strefy przemysłowej w zachodniej części miasta. Ratusz już czeka na oferty i propozycje potencjalnych inwestorów.

Teren, który dostosowany zostanie pod przyjęcie nowych firm i zakładów znajduje się w pobliżu Nowego Cmentarza, między ulicami 3 Maja, Rejtana i Grunwaldzką. Na tym obszarze powstanie kanalizacja, wodociągi, a także pozostała niezbędna do funkcjonowania przedsiębiorstw infrastruktura – w tym przede wszystkim pięciokilometrowa siatka nowych dróg. Tereny inwestycyjne mają zostać skomunikowane z ul. Grunwaldzką (ciąg DK21) i al. 3 Maja.

Inwestycja realizowana jest w trybie zaprojektuj i wybuduj. Nabywcy działek znajdujących się na terenie nowej strefy przemysłowej będą wyłaniani w przetargach. Przedsiębiorcy już teraz mogą składać wstępne propozycje, co do zagospodarowania nowej przestrzeni pod inwestycje.

- Proszę tych inwestorów, którzy ze mną rozmawiali, a także wszystkich zainteresowanych, żeby składali wstępne wnioski określające, jaką powierzchnią byliby zainteresowani, na jaki rodzaj działalności. W ten sposób będziemy mogli się lepiej przygotować do procedury sprzedaży działki. Będziemy mieli orientacyjną wiedzę, że potrzebna jest działka piętnastohektarowa, albo pięciohektarowa. Będziemy mieli wiedzę, jak jeszcze na etapie wykonawstwa, lepiej zaprojektować wewnętrzne drogi komunikacji – mówiła podczas konferencji prasowej Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska.

90 hektarów teren pod inwestycje przyciągnąć ma lokalne firmy, ale również przedsiębiorców spoza regionu. To z kolei sprawi, że powstaną nowe miejsca pracy.

Na nowe tereny przemysłowe pierwsze firmy będą mogły się wprowadzić już za niespełna trzy lata. Wykonawca na realizację inwestycji ma 32 miesiące od momentu podpisania umowy (29 listopada). Koszt wszystkich robót to 66,8 mln złotych. 98 proc. tej kwoty do dofinansowanie z rządowego funduszu Polski Ład. Reszta środków to wkład własny Miasta Słupska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza