MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Obwodnica Koszalina na drodze S6 z lotu ptaka. Lada dzień ominiemy miasto [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Dawid Jaśkiewicz
Dawid Jaśkiewicz
Obwodnica Koszalina i Sianowa z lotu ptaka.
Obwodnica Koszalina i Sianowa z lotu ptaka. GDDKiA
Prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina są już na finiszu. Lada chwila pojedziemy wreszcie całą obwodnicą, omijając Koszalin.

- Na trasie trwają ostatnie prace. W tym miesiącu planowane jest udostępnienie drogi do ruchu, jeszcze ze zwężeniem do jednej jezdni przy estakadzie ES-119 - poinformowała na portalu X, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie.

To bardzo ważna informacja dla kierowców, mieszkańców Koszalina i tych, którzy tylko przejeżdżają przez miasto, jadąc w stronę Gdańska lub Szczecina, bo wreszcie cała obwodnica Koszalina i Sianowa będzie już lada chwila udostępniona dla ruchu.

Najpierw pojedziemy północną nitką estakady. Cała estakada ma być przejezdna kilka tygodni po otwarciu pierwszej nitki.

Przypomnijmy, obwodnica Koszalina i Sianowa miała być pierwszym, oddanym do użytku, odcinkiem nowej trasy S6 w naszym regionie.

Poprzedni wykonawca tej trasy natknął się podczas prac na wyjątkowo trudne warunki geologiczne, nieprzewidziane w pierwotnym planie i pozwoleniu na budowę.

Między węzłami Koszalin Wschód i Sianów Wschód, wystąpiły skomplikowane warunki gruntowe, odmienne od wcześniej stwierdzonych. Podłoże, ze względu na bardzo specyficzną i rzadko spotykaną budowę związaną z występowaniem drugiego poziomu wód gruntowych pod ciśnieniem, nie nadawało się do zastosowania pierwotnie przewidzianej technologii budowy.

Konieczne były zmiany w projekcie i - co się z tym wiązało - zmiany w finansowaniu. Te były tak duże, że poprzedni wykonawca zrezygnował z dokończenia budowy. Zdecydowano się więc na nowy przetarg i zupełnie nowy projekt.

Całkowita wartość obwodnicy Koszalina to 1,2 miliarda złotych, a dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej to 370 milionów złotych.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Obwodnica Koszalina na drodze S6 z lotu ptaka. Lada dzień ominiemy miasto [ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza