Oldboje grają dalej. Wyniki I rundy Pucharu Polski w regionie słupskim

KS Bruskowo Wielkie - Błękitni Główczyce 3:1
KS Bruskowo Wielkie - Błękitni Główczyce 3:1 Fot. Łukasz Capar
W meczu I rundy Regionalnego Pucharu Polski, oldboje KS Bruskowo Wielkie pokonali Błękitnych Główczyce 3:1 (2:0).

Pierwszy gol padł po rzucie karnym za faul na Henryku Patyku. Patyk podwyższył rezultat z bliskiej odległości po składnej akcji. Po przerwie Sławski uderzył głową tuż obok słupka. W ekipie gości dobry strzał oddał Romowski, ale pewnie obronił bramkarz KS. W 64. minucie Błękitni zdobyli gola, ale byli na pozycji spalonej. Okres przewagi zaowocował golem z 20 metrów przy słupku. W rewanżu niecelnie strzelali Chuchla i Bednarczyk. Wynik ustalił po rzucie rożnym Wojciechowski. Piłka odbiła się od murawy i wpadła do siatki. Chwilę potem z wolnego w poprzeczkę uderzył Romowski. Próbę Patyka również z wolnego wybronił golkiper gości.

KS Bruskowo Wielkie - Błękitni Główczyce 3:1 (2:0)
1:0 Arkadiusz Chuchla (12 - karny), 2:0 Henryk Patyk (31), 2:1 Miłosz Pawelczyk (74), 3:1 Paweł Wojciechowski (84 - głową)

KS: Dariusz Dorawa - Łukasz Więś, Krzysztof Winiarski (71 Tomasz Burak), Sebastian Szynkielewski, Karol Kublik, Jakub Góralczyk (54 Łukasz Dawidowicz), Grzegorz Bednarczyk, Cezary Sławski, Mariusz Żurek (46 Paweł Wojciechowski), Arkadiusz Chuchla, Henryk Patyk.

Błękitni: Andrzej Dąbrowski - Mariusz Wenderski, Jakub Sabina-Karbownik, Mateusz Klawikowski, Artur Piekarz, Jakub Bartosik, Marek Skibiński, Tomasz Fabich, Patryk Grzegorczyk.

Blisko niespodzianki było w meczu 1 rundy Pucharu Polski, w którym zmierzyły się drużyny Karola Pęplino (drużyna niezrzeszona) oraz KS Damnica (klasa A). Do 92 minuty prowadzili gospodarze, jednak przyjezdnym udało doprowadzić się do wyrównania i ostatecznie w dogrywce rozstrzygnęli losy meczu na swoją korzyść. Mecz idealnie ułożył się dla miejscowych, którzy już w 5 minucie objęli prowadzenie za sprawą Daniela Ziembińskiego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Karola Petrusa i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. W 7 minucie powinno być 2:0, jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Adam Gołąb. W 13 i 17 minucie damniczanie mogli wyrównać, jednak za pierwszym razem Paweł Kauch strzelił z 18 metrów nad poprzeczką, a za drugim razem udaną interwencją po strzale Krzysztofa Kozłowskiego popisał się Krystian Drozd. W 21 minucie dobry strzał zza pola karnego oddał Karol Petrus, jednak na posterunku był bramkarza z Damnicy. W 23 minucie w sytuacji sam na sam pomylił się Krzysztof Kozłowski, posyłając piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi w 32 minucie Karol Petrus mógł i powinien skierować futbolówkę do bramki, jednak przy próbie lobu pomylił się i piłka przeszła obok słupka. W ostatnich minutach pierwszej połowy trzykrotnie swoje szanse mieli goście, jednak dobrze i szczęśliwie w bramce Karola spisywał się młody Krystian Drozd. Druga połowa mogła zacząć się znakomicie dla pęplinian, jednak Daniel Ziembiński po strzale z 8 metrów posłał piłkę nad poprzeczką. W 53 i 61 minucie bliski strzelenia wyrównującej bramki był Marcin Jurczuk, jednak nie zdołał pokonać Krystiana Drozda. Z każdą upływającą minutą pęplinianie opadali z sił i uwidoczniała się coraz większą przewaga piłkarzy z Damnicy. Gdy wydawało się, że za chwilę padnie wyrównująca bramka, dość niespodziewanie w 83 minucie Dominik Gruszka wykorzystał dośrodkowanie od Karola Petrusa i głową skierował piłkę do siatki. Radość pęplińskich kibiców nie trwała jednak długo, bo sędzia Paweł Jankowski dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Ostatnie minuty meczu to hokejowy zamek w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Michalskiego. Przyniósł on efekt w 92 minucie kiedy na strzał zza pola karnego zdecydował się Marcin Jurczuk i ku rozpaczy miejscowych kibiców, piłka ugrzęzła w siatce. W ostatniej akcji regulaminowego czasu gry szalę zwycięstwa na swoją korzyść mogli rozstrzygnąć peplinianie, jednak strzał Jacka Luzaka zdołał wybronić goalkeeper z Damnicy.
Dodatkowe 30 minut to zdecydowana przewaga gości, która przełożyła się na trzy trafienia. W 95 i 99 minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Jurczuk, strzelając hattricka, a w 105 minucie do siatki trafił Krzysztof Golański. Pomimo tego, że zawodnicy Karola skłaniali się na nogach nie dawali za wygraną i w 112 minucie zmniejszyli straty za sprawą Wojciecha Kuźni. W ostatnich minutach peplinianie mogli doprowadzić do wyrównania, jednak brakowało dokładności i skutecznego wykończenia. Wynik 2:4 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego i z wygranej mogli cieszyć się zawodnicy KS Damnica, którzy w nagrodę zagrają w 2 rundzie z przedstawicielem słupskiej klasy okręgowej. Drużynie z Pęplina należą się wielkie słowa pochwały, bo pomimo, że w takim składzie osobowym zawodnicy spotkali się po raz pierwszy, walczyli przez całe spotkanie, będąc bardzo blisko wygranej.

Karol Pęplino - KS Damnica 2:4 (1:1, 1:0)
1:0 Daniel Ziembiński (5), 1:1 Marcin Jurczuk (90), 1:2 Marcin Jurczuk (95), 1:3 Marcin Jurczuk (99), 1:4 Krzysztof Golański (105), 2:4 Wojciech Kuźnia (112)

Karol: Drozd - Siutkowski (90 Puchała), Kostka, Gruszka, Bartoś, Cisło (76 Adrian Stańczyk, 92 Gleba), Michał Nejman (82 Michał Lubanski), Ziembiński, Gołąb (68 Kuźnia), Karol Petrus, Luzak.

KS Damnica: Tomasz Kozłowski - Neubauer, Mieleszczuk, Marcin Wiśniewski, Krzysztof Golański, Krzysztof Kozłowski, Wojciech Michalski (82 Freund), Górniewicz, Kauch, Syrnyk, Jurczuk (106 Olszewski).

KS Zaleskie - Szansa Siemianice 1:5 (0:2)
0:1 Patryk Szałański (9), 0:2 Marcin Boniek (21), 0:3 Jacek Adamski (47), 1:3 Michał Jaskólski (64), 1:4 Rafał Sosnowski (86), 1:5 Jacek Adamski (90)

KS: Marcin Makowski - Mateusz Bokacz, Piotr Bokacz, Łukasz Bożek (57 Piotr Gierczak), Piotr Dys, Dominik Głąb, Michał Jaskólski, Adrian Pieńkowski, Tomasz Putkowski, Bartłomiej Rakowski, Arkadiusz Szarek.

Szansa: Michał Zelewski (46 Szymon Gołąbiowski) - Rafał Sosnowski, Paweł Narodzonek, Jacek Szramowiak (46 Patryk Kończak), Maciej Waluś (60 Piotr Jadłowski), Jacek Adamski, Marcin Boniek, Kamil Malek (46 Mariusz Felczak), Sebastian Ostrowski, Patryk Szałański, Patryk Ślusarski (46 Bartosz Wocial).

Błękitni Motarzyno - Słupia Kobylnica 4:1 (0:0)
1:0 Patryk Hildebrandt (46), 2:0 Patryk Hildebrandt (56), 2:1 Paweł Zięba (76), 3:1 Bartosz Krauze (79), 4:1 Rafał Bałyk (82)

Błękitni: Dawid Nagaj - Tomasz Prondzinski (75 Piotr Prondziński), Mateusz Hinc (70 Krzysztof Czapanis), Konrad Łaptos (46 Konrad Kolski), Jarosław Dańczak, Patryk Hildebrandt, Kamil Komar, Bartosz Krauze, Adrian Pastwa, Krzysztof Segało, Damian Skwara (46 Rafał Bałyk).

Słupia: Julian Biernacki - Sławomir Strzelczyk, Łukasz Lemańczyk, Cyryl Małysz, Marek Górski, Paweł Janikiewicz, Daniel Zawada, Paweł Zięba, Norbert Kazimierczak, Patryk Nitsche, Artur Szymankowski.

Diament Trzebielino - Gryf II Słupsk 1:7 (0:3)
0:1 Ksawery Ronowski (18), 0:2 Ksawery Ronowski (23), 0:3 Robert Sibiński (35 - samobójcza), 0:4 Sylwester Dzwonnik (47), 1:4 Marcin Macias (50), 1:5 Sylwester Dzwonnik (61), 1:6 Kamil Klimas (71), 1:7 Sylwester Dzwonnik (77)

Diament: Szymon Grabowski - Mariusz Rubin, Gilbert Wypasek, Tomasz Zabrocki, Michał Dydyna, Krzysztof Łukaszewicz, Marcin Macias, Piotr Michalak, Paweł Rejak, Robert Sibiński, Piotr Terefenko (46 Dorian Nowakowski).

Gryf II: Maciej Gołojuch - Filip Dalecki, Sylwester Dzwonnik, Patryk Hernik, Maciej Kiełbasa, Karol Lutkiewicz, Kacper Panasiuk, Kamil Redmerski, Kacper Zalewski (70 Kamil Klimas), Patryk Zamaro, Ksawery Ronowski (62 Tymoteusz Lange).

Kaszubia II Studzienice - GKS Kołczygłowy 7:1 (4:0)
Bramki: Rafał Soldatke 4, Damian Jakubek 2, Arkadiusz Gostomczyk

Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy kontrolowali rozwój wydarzeń na boisku. Wynik powinien być zdecydowanie wyższy, ale zabrakło skuteczności. Goście stworzyli również kilka dogodnych sytuacji spowodowanych stratami w środku pola lub brakiem koncentracji w obronie, ale bramkarz Kaszubii II Sebastian Tyszka w tym meczu spisywał się rewelacyknie i popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami.

Urania Udorpie - Sparta Konarzyny 3:2 (3:1)
1:0 Kamil Ciemiński (4), 2:0 Kamil Ciemiński (11), 2:1 Krzysztof Garus (28), 3:1 Wojciech Płaksa (32), 3:2 Damian Wirkus (63)

Urania: Rafał Chwojnicki - Mateusz Zblewski, Kamil Ciemiński, Damian Gostomski, Robert Hendel, Adrian Lass, Damian Nosal (56 Jakub Gembka), Paweł Pawłowski (56 Arkadiusz Stencel), Wojciech Płaksa, Krzysztof Soldatke (70 Miłosz Augustynowicz), Filip Zblewski.

Sparta: Dominik Burczyk - Filip Czapiewski, Wiktor Bazarkin, Krzysztof Garus, Mikołaj Guenther, Tomasz Podgórski, Szymon Segieta, Paweł Spiczak Brzeziński (49 Michał Trzeciński), Przemysław Winkowski (61 Marcin Podgórski), Kamil Wirkus, Damian Wirkus.

Granit Koczała - Magic Niezabyszewo 4:2 (1:1)
1:0 Jakub Doliński (25), 1:1 Kamil Jakubek (31), 1:2 Kamil Jakubek (51), 2:2 Daniel Dróżdż (56), 3:2 Jakub Kwiatkowski (59), 4:2 Daniel Dróżdż (64)

Granit: Paweł Nowik - Jakub Doliński (75 Marcin Jędryczka), Daniel Dróżdż, Tomasz Gąsecki, Piotr Grzelak, Jakub Konwerski (85 Kamil Wojciechowski), Dawid Kuszlewicz, Jakub Kwiatkowski, Łukasz Lech, Bartosz Paluch (31 Karol Bukowski), Kamil Rosiak (85 Grzegorz Prelewski).

Magic: Tomasz Hinc (6 - czerwona kartka) - Krzysztof Dyrda (68 Maciej Hasulak), Michał Jażdżewski (66 Andrzej Cyrson), Dominik Orłowski, Mateusz Breszka (85 Jakub Czapiewski), Sylwester Breszka, Łukasz Breszka (68 Dawid Nazarko), Paweł Hinc, Kamil Jakubek (68 Tomasz Nazarko), Kacper Klasa (58 - czerwona kartka), Aleksander Wołoszyn.

Granit Kończewo - Stal Jezierzyce 1:2 (1:1)
1:0 Norbert Kędzior (28), 1:1 Dawid Giszka (40), 1:2 Jakub Nadwodny (50)

Granit: Damian Wiśniewski (46 Adam Garbowski) - Szymon Przyborek (46 Karol Kostrzewa), Krzysztof Piskuła, Cezary Rudnik, Arkadiusz Aranowski (73 Przemysław Goleniewski), Dariusz Jadłowski, Norbert Kędzior (79 Dariusz Żygłowicz), Tomasz Kunicki, Kamil Pieknik, Karol Prostak, Patryk Roszak.

Stal: Paweł Walo - Dominik Nadwodny (70 Krzysztof Piotrowski), Tomasz Biel, Maciej Danielewicz, Dawid Giszka (50 Piotr Bentkowski), Maciej Kałamaga, Jakub Nadwodny (55 Przemysław Bąska), Tomasz Pieruń, Bartosz Szyngier (50 Tomasz Perkowski), Marcin Tomaszewski, Mariusz Zakrzewski.

Lider Rychnowy - Brda Przechlewo 3:2 (2:2, 1:2)
1:0 Ignacy Nawrocki (11), 1:1 Jakub Bloch (34), 1:2 Michał Wąsik (42), 2:2 Kamil Bulwan (50), 3:2 Kamil Bulwan (110)

Lider: Józef Zuchmański - Konrad Nawrocki, Ignacy Nawrocki, Kacper Pipczyński (94 Kacper Borzyszkowski), Adam Błaszczak (33 Denis Jankowski), Kamil Bulwan, Jakub Galikowski, Maciej Gibczyński (60 Michał Schramka), Jarosław Maciejczyk, Filip Paszke, Marcin Żukowski.

Brda: Filip Szostak - Adrian Ginter, Jakub Goliński, Jakub Bloch, Mikołaj Borsuk, Jarosław Bukowski, Dawid Modrzejewski (25 Kamil Kowcun), Dawid Tomaszewski, Jakub Warniełło, Michał Wąsik, Sylwester Żmuda-Trzebiatowski.

Skotawia Dębnica Kaszubska - Rowokół Smołdzino 7:2 (3:0)
1:0 Janusz Dwulit (32 - samobójcza), 2:0 Michał Gruszowski (40), 3:0 Michał Gruszowski (45), 4:0 Konrad Lindstedt (54), 5:0 Paweł Piórkowski (60), 5:1 Dawid Deresiewicz (71), 5:2 Norbert Maziejuk (76), 6:2 Michał Serkowski (81), 7:2 Sebastian Pawlak (88)

Skotawia: Tomasz Krzeminski - Jarosław Czeleń, Michał Gruszowski (56 Jakub Cech), Kamil Guziński (56 Adrian Nowak), Jan Jazurek, Dominik Kiełbasa, Konrad Lindstedt (60 Michał Krencewicz), Bartosz Michalski (60 Sebastian Pawlak), Paweł Piórkowski, Bartosz Rekowski, Michał Serkowski.

Rowokół: Paweł Zieliński - Kamil Szmalc (55 Dominik Dziuba), Adrian Szmalc, Dominik Rzeźnicki (46 Mateusz Wnuk), Bartosz Popowicz (46 Norbert Maziejuk), Krzysztof Majcherski, Jakub Lipski (70 Piotr Cymek), Nikodem Książek, Paweł Kozak, Janusz Dwulit, Dawid Deresiewicz.

Spotkania II rundy odbędą się 9 września.