Olimpijczyk Kwakowo wygrał w swoim debiucie w CLJ (zdjęcia)

Gmina Kobylnica/Facebook
Świetnie spisali się w debiucie w Centralnej Lidze Juniorów U-15 piłkarze Olimpijczyka Kwakowo, którzy na sztucznym boisku przy ulicy Zielonej w Słupsku pokonali FASE Szczecin 4:1 (1:1).

Premierowa bramka padła po uderzeniu z rzutu wolnego Jakuba Adkonisa. Przed przerwą po stałym fragmencie udało się wyrównać gościom. Olimpijczyk jednak tuż po przerwie wyszedł na prowadzenie. Piękna zespołowa akcja i spod końcowej linii na 11 metr wycofał piłkę Kuba Ozimek, a do siatki strzelił ponownie Adkonis. Później w zamieszaniu podbramkowym najszybciej zareagował Ozimek. Wynik ustalił po rzucie karnym Nikodem Groth. Faulowany był Michał Krzyszkowski.

- Pierwsza połowa wyrównana, a w drugiej połowie to my mieliśmy już przewagę. Mecz niezwykle intensywny na wysokim poziomie z obu stron - powiedział Krzysztof Muller, trener Olimpijczyka.

Olimpijczyk Kwakowo - FASE Szczecin 4:1 (1:1)
1:0 Jakub Adkonis (18-wolny), 1:1 Kacper Lubczyński (39), 2:1 Jakub Adkonis (52), 3:1 Kuba Ozimek (71), 4:1 Nikodem Groth (76-karny)

Olimpijczyk: Przemysław Sidorowicz (80 Kuba Dymowski) - Kacper Nowak, Kuba Ozimek, Adam Lemańczyk (80 Filip Miler), Hubert Kozoduj, Konrad Dąbrowski, Dominik Pikulik (52 Aleksander Szymański, 75 Michał Krzyszkowski), Kacper Raczyński (78 Aleksander Lewandowski), Kacper Protas (52 Nikodem Groth), Bartosz Płaczek (67 Filip Groth), Jakub Adkonis.

FASE: Adam Jasek (41 Bartosz Nowakowski) - Kornel Lisman, Filip Ratajczyk, Błażej Guszczak, Szymon Paradowski (73 Alex Tijewski), Marcel Kostyrka (64 Tomasz Mróz), Aron Kusiak (53 Gracjan Pikusa), Kacper Lubczyński (53 Szymon Kopernicki), Jeremiasz Hirniak, Jakub Chudziak (73 Mateusz Dziedzic), Mateusz Łyczakowski (53 Miłosz Nowik).

W pozostałych spotkaniach: Lech Poznań - Lechia Gdańsk 4:0, Warta Poznań - Pogoń Szczecin 2:4, Reissa Poznań - Lotos Gdańsk 0:2.