Olimpijka ze Słupska w znakomitej formie

Dobre wyniki w Pucku a wcześniej w Pilźnie karzą pozwalają w słupszczance faworyta mistrzostw Europy. Fot. Kamil Nagórek
Mirosława Sagun-Lewandowska dwukrotnie wygrała w zawodach w Pucku. Ekipa Klubu Strzeleckiego Gryf Słupski zaliczyła kolejny sprawdzian formy.

Mistrzostwa Europy

O medale mistrzostw Starego Kontynentu strzelcy rywalizować będą od 20 do 22 lutego.

Od początku 2009 roku w rewelacyjnej dyspozycji utrzymuje się Mirosława Sagun -Lewandowska. Trzykrotna olimpijka ze Slupska potwierdziła to podczas zawodów klasyfikacyjnych pod nazwą "Zaślubiny z morzem", które odbyły się w Pucku.

W pierwszej rywalizacji zawodniczka Klubu Strzeleckiego Gryf Słupski triumfowała w pistolecie pneumatycznym. Jej wynik to 483,7 (384 + finał 99,7) pkt. W drugim strzelaniu (już bez finału) słupszczanka również wywalczyła pierwsze miejsce. Dorobek Sagun-Lewandowskiej to 390 punktow.

Słupska strzelczyni startowała także w super finale. W nim zajęła trzecie miejsce. W nagrodę otrzymała aparat fotograficzny. Sagun-Lewandowska została uznana za najlepsza strzelczynię zawodów klasyfikacyjnych "Zaślubiny z morzem".

- Po raz pierwszy startowałam w Pucku - oświadczyła Sagun-Lewandowska. - Organizacja imprezy była na bardzo wysokim poziomie. Nagrody też były cenne. Jestem zadowolona ze swojej formy. Muszę ją utrzymać do mistrzostw Europy, które niebawem rozpoczną się w stolicy Czech - Pradze. Zmartwiona jestem tym, że trochę się przeziębiłam i teraz muszę uważać na to, by nie dopadła mnie choroba. W piątek miałam jechać na zgrupowanie do Wrocławia, ale jeszcze zostanę w Słupsku. Do kadry dołączę w poniedziałek.

W Pucku wystąpili jeszcze inni młodzi reprezentanci Klubu Strzeleckiego Gryf Słupski. Byli to juniorzy młodsi, którzy startowali w starszej grupie wiekowej, czyli w juniorach. W karabinie pneumatycznym 60 strzałów Michał Mokos był ósmy z wynikiem 645,7 (555 + 90,7) pkt. W tej samej konkurencji Marcin Drabek zajął dziesiąte miejsce - 545 pkt. W drugiej rywalizacji (bez finału) role się odwróciły.

M. Drabek był trzeci (560 pkt), a M. Mokos - jedenasty (545 pkt). W pistolecie pneumatycznym 40 strzałów Katarzyna Kaźmierska wywalczyła dwudziestą pierwszą lokatę (337 pkt.). Kamila Rauf była dwudziesta trzecia (336 pkt). W drugich zawodach K. Rauf zajęla czternastą lokatę (347 pkt). K. Kaźmierska była na na dwudziestej drugiej pozycji (324 pkt).