Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto zarobki w Wojsku Polskim w 2023 roku. Ile zarabia żołnierz? Sprawdź listę płac w konkretnych stopniach! 10.12.2023

PW
W naszej galerii prezentujemy najbardziej aktualne zarobki brutto według stopni, grup uposażenia - od szeregowego do generała. Różnica wynikająca między nimi jest ogromna. Sprawdź!>>>>>>>>>>>>
W naszej galerii prezentujemy najbardziej aktualne zarobki brutto według stopni, grup uposażenia - od szeregowego do generała. Różnica wynikająca między nimi jest ogromna. Sprawdź!>>>>>>>>>>>>Canva / zdjęcie poglądowe
Oto zarobki żołnierzy w 2023 roku. Stawki uzależnione są od posiadanego stopnia. Wynagrodzenie żołnierzy to nie tylko podstawowe wynagrodzenie, ale także wiele ulg i premii finansowych. W Polsce ten rok ma być rekordowy pod względem wydatków na obronność. Ogólnie rzecz biorąc, to tylko w 2023 roku wydatki te, mają wynieść blisko 100 mld złotych. Ile pieniędzy będzie przeznaczonych na pensje dla wojskowych? Sprawdź, ile zarabia się w wojsku na określonych stopniach!

Zarobki w wojsku w 2023 roku

Wojsko Polskie jest najważniejszym trzonem, który strzeże bezpieczeństwa w naszym kraju. Ochrania wszelkie interesy kraju oraz jego obywateli. Nie da się ukryć, że głównym aspektem zachęcającym ochotników do służby są pieniądze. W związku z wojną za naszą wschodnią granicą, temat obronności jest szeroko omawiany i komentowany.

Wojsko Polskie przypomina, że trwa cały czas rekrutacja do szeregów armii naszego państwa.

Zarobki są rozmaite, zależą od posiadanego stopnia wojskowego oraz od etatu, które zajmuje dana osoba. W wojsku należy się nie tylko pensja, a także wiele dodatków i świadczeń, które zwiększą miesięczne wynagrodzenie. Od pensji brutto żołnierza odprowadzane są tylko podatek dochodowy i składka zdrowotna.

Kategorie wojskowe w Polsce

Podczas badań kandydata sprawdzany jest jego stan zdrowia, na podstawie którego określa się przydatność do armii i przyznawana jest odpowiednia kategoria.

  • A – zdolny do czynnej służby wojskowej
  • B – czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej
  • D – niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju
  • E – trwale i całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz w czasie ogłoszenia mobilizacji w czasie wojny

Tyle zarabia się w Wojsku Polskim. Mamy stawki od szeregowych do generałów

W naszej galerii prezentujemy najbardziej aktualne zarobki brutto według stopni, grup uposażenia - od szeregowego do generała. Różnica wynikająca między nimi jest ogromna. Sprawdź!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza