Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Patriotyczne uroczystości w Kępicach. Uczczono Święto Niepodległości [zdjęcia]

oprac. Wojciech Frelichowski
W Kępicach główne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się na Placu Wolności. Po części oficjalnej i złożeniu wieńców rozpoczął się piknik i koncert w piosenkami patriotycznymi.
W Kępicach główne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się na Placu Wolności. Po części oficjalnej i złożeniu wieńców rozpoczął się piknik i koncert w piosenkami patriotycznymi. UM Kępice
W Kępicach główne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się na Placu Wolności. Po części oficjalnej i złożeniu wieńców rozpoczął się piknik i koncert w piosenkami patriotycznymi.

105. rocznica odzyskania niepodległości rozpoczęła się w Kępicach mszą w kościele, która celebrowana była przez księdza proboszcza Józefa Bagniewskiego oraz ks. Jerzego Bąka, kapelana leśników i myśliwych. Parafialna schola pod kierunkiem Lidii Łyszyk zadbała o oprawę muzyczną. Po jej zakończeniu, mieszkańcy usłyszeli pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Półnuta.

Następnie mieszkańcy pod przewodnictwem Kompanii Honorowej 7 Brygady Obrony Wybrzeża, przeszli na Plac Wolności, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Kępicka Orkiestra Dęta odegrała hymn państwowy, a Poczet Chorągwiany pod dowództwem ppor. Kamila Kozeko podniósł flagę na maszt.

- Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej – mówiła w swoim przemówieniu Magdalena Majewska, burmistrz Kępic. – Życzę nam wszystkim, byśmy zdobytą niepodległość wykorzystywali rozsądnie i godnie, byśmy należycie ją pielęgnowali – podkreśliła.

Samorządowcy i przedstawiciele lokalnych instytucji, złożyli wiązanki kwiatów pod kamieniem upamiętniającym walczących o niepodległość. Udział w tej części obchodów wzięły także poczty sztandarowe wraz z delegacjami reprezentującymi różne środowiska, m.in. strażacy, leśnicy, myśliwi, przedstawiciele szkół i lokalnych stowarzyszeń.

Po części oficjalnej, rozpoczął się piknik. Mieszkańcy mogli wysłuchać współczesnych piosenek patriotycznych oraz obejrzeć konkurs piosenki strażackiej. Na wszystkich czekała rozgrzewająca zupa grochowa oraz kiełbaski z ogniska.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza