Pięściarze Czarnych wystąpią w mistrzostwach

(res)
Stoją od lewej: Jerzy Walczuk, Dawid Bas, Jakub Walczuk i Natan Konszewicz.
Stoją od lewej: Jerzy Walczuk, Dawid Bas, Jakub Walczuk i Natan Konszewicz. Łukasz Capar
Dwa złote medale przywieźli młodzi pięściarze Czarnych Słupsk z międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w Lesznie. To oznacza przepustkę do krajowych finałów.

Trójka pięściarzy Czarnych Natan Konszewicz, Jakub Walczuk i Dawid Bas walczyła w Lesznie w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików. Najlepsi uzyskiwali awans do finałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej (24-25 listopada w Poznaniu).

Do 48 kg Natan Konszewicz pokonał w pierwszej walce Gracjana Bartczaka z Odry Zbąszyn. Słupszczanin wygrał 3:0, a jego rywal był dwukrotnie liczony. W starciu finałowym Konszewicz nie dał szansy Krzysztofowi Bejnerowi (Polonia Leszno). Wygrał jednogłośnie na punkty. - Wynik jest tym bardziej cenny, że Natan ma na koncie sześć walk, a jego rywal miał za sobą już 32 pojedynki - opisuje Jerzy Walczuk, trener Czarnych Słupsk.

W wadze do 50 kg, Jakub Walczuk pokonał w pierwszej swojej walce w turnieju Wojciecha Chlebka ze Sparty Złotów 3:0. - Przeciwnik był liczony w każdej z trzech rund - opisuje szkoleniowiec. W finale Jakub Walczuk miał boksować z Krzysztofem Ośko z Polonii Leszno). Zawodnik gospodarzy jednak nie wyszedł na ring, stawił się dopiero na dekorację, odbierając medal za drugą pozycję w wadze. Pewnie przypatrywał się szczegółowo pierwszej walce Jakuba. Dlatego zdecydował się oddać walkowera.

Do 68 kg boksował jeszcze Dawid Bas. To był jego pierwszy oficjalny występ w zawodach takiej rangi. Zbiera dopiero doświadczenie. Przegrał w Pawłem Radtke z Sokoła Piła 0:3.

- Dawid będzie solidnym pięściarzem. Ma potencjał, zdobywa umiejętności i warto było by, zobaczył jak wyglądają takie zawody
- opisuje Walczuk.

Wyjazd słupskiej ekipy na mistrzostwa młodzików do Leszna był możliwy dzięki pomocy firmy Metpol z Jezierzyc.