Piłka nożna IV liga. Cztery gole Mikołajczyka

Redakcja
Zawodnicy Pomorza Potęgowo spodziewali się bardzo trudnej przeprawy z Gryfem 2009 Tczew. Poszło im jednak łatwo i wygrali aż 5:0.

Bohaterem meczu został Damian Mikołajczyk. Zdobył cztery bramki.

Tym razem kapitan Pomorza Henryk Patyk zagrał w drugiej linii. W ataku wystąpiły młode wilki. Ta zmiana ustawienia dała piorunujący efekt. Wiosenna niemoc strzelecka została przełamana w 27. minucie. Wtedy to Damian Mikołajczyk został precyzyjnie obsłużony przez Mariusza Kalamaszka z rzutu rożnego i otworzył konto Pomorza.

W drugiej połowie potęgowski zespół zagrał koncertowo. Szczególnie Mikołajczyk pokazał swoją przebojowość. Ponadto zademonstrował walory rasowego snajpera. On po prostu terroryzował tczewskich obrońców. Jednym słowem zmuszał ich do błędów, które bezlitośnie wykorzystywał. 20-letni napastnik z Potęgowa niczym Leo Messi kręcił tczewskimi graczami. To się musiało podobać. Nie można odmówić ambicji zawodnikom Gryfa 2009. Starali się też atakować, ale ich siła ognia była znikoma. W dodatku trudną przeszkodą do pokonania był Skiba, który pewnie interweniował i wyłapał sporo piłek po dośrodkowaniach tczewskich skrzydłowych.

Pomorze Potęgowo - Gryf 2009 Tczew 5:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Damian Mikołajczyk (głową - 27), 2:0 D. Mikołajczyk (50), 3:0 D. Mikołajczyk (52), 4:0 D. Mikołajczyk (75), 5:0 Rafał Jaskólski (88).

Pomorze: Skiba, Pakosz, Kaczmarek, Kamil Gapski, Robert Ulanowski, Kalamaszek - ż.k., Patyk, Wólczyński, Gałka (68 Formela), D. Mikołajczyk (86 Kamil Ulanowski), Jaskólski.

Pozostałe wyniki: Rodło - Lechia II 0:2 (0:1), Powiśle - Orzeł 3:2 (2:0), Czarni P. Gd. - Orlęta 0:2 (0:2), Pomezania - Olimpia 0:0, Murkam - Żuławy 2:0 (1:0).

16. Orzeł Trąbki Wielkie 18 5 9-47
Legenda: M - mecze, P - punkty, BZ - bramki zdobyte, BS - bramki stracone.

IV liga. Ambicja Korala

W rundzie wiosennej drugie zwycięstwo 3:2 odniósł Koral Dębnica. Tym razem dębniczanie pokonali w Pelplinie wyżej notowaną Wierzycę. Do przerwy było 0:0. Zaraz po niej dwa gole zdobyła Wierzyca. Jednak dębniczanie w trzech przypadkach wykorzystali niezdecydowanie młodego bramkarza Daniela Czapiewskiego i wygrali. Przy dwóch pierwszych bramkach asystował Jarosław Adamowicz, który najpierw wyłożył piłkę Danielowi Kulczykowi, a później dokładnym podaniem obsłużył Dawida Wachnika. Wygraną gości przypieczętował Marcin Żukowski. Przez ostatnie osiem minut Koral grał w dziesiątkę, bo Ł. Bednarek otrzymał czerwoną kartkę. - Zwycięstwo w znacznym stopniu uspokoi nerwową atmosferę - wyznał Janusz Fabich, trener Korala.

Wierzyca Pelplin - Koral 2:3 (0:0).

Bramki: 1:0 Łukasz Racki (46), 2:0 Przemysław Skalski (50), 1:2 Daniel Kulczyk (57), 2:2 Dawid Wachnik (72), 2:3 Marcin Żukowski (76).

Koral: Tandecki, Sadzik, Drążek, Pawełek - ż.k., Błaszczak, Ł. Bednarek - cz.k., Adamczyk - ż.k., Kulczyk, Żukowski, Wachnik, Adamowicz.

IV liga. Wygrana Czarnych

Czarni Czarne poznali smak zwycięstwa tej wiosny. Pokonali 2:0 Wietcisę w Skarszewach.
W pierwszej połowie akcje były senne. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Po przerwie rywalizacja zdecydowanie się ożywiła. Stało się to za sprawą piłkarzy z Czarnego. Ich akcje były dynamiczne. Po pierwszej bramce goście dostali wiatr w żagle.

Grali z rozmachem i często dochodziło do gorących spięć w polu karnym Wietcisy. Na kwadrans przed końcem czarneński gracz Piotr Jankiewicz ukarany został czerwoną kartką. Nawet gdy Czarni grali w osłabieniu, to udowodnili swoją wyższość. Efektem tego była bramka Kościana.

Wietcisa Skarszewy - Czarni 0:2 (0:0).

Bramki: 0:1 Kozanko (rzut wolny - 56), 0:2 Kościan (80). Czarni: Handel, Romanowicz - ż.k. (35 Kuzan), Grzegorz Kozanko, Karol Kozanko, Łazor, Kopiszka, Łagoda, T. Spryszyński - ż.k., Kościan (87 Remieniewicz), Sztuba, Jankiewicz - 2 x ż.k. i czerwona.