Piłka nożna. IV liga - sprawdź wyniki

Redakcja
Rodło Kwidzyn u siebie nie dało rady czarneńskim Czarnym i przegrało 1:2. Dla gości było to pierwsze zwycięstwo wyjazdowe w rundzie jesiennej.

Od początku gospodarze byli przestraszeni i schowani za podwójną gardą. Goście cały czas atakowali i mecz ułożył się po ich myśli. Przy prowadzeniu Czarnych 2:0 wynik mogli podwyższyć jeszcze Paweł Spryszyński i Kościan, którzy zmarnowali wyborne sytuacje podbramkowe.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Rodła zaczęli grać lepiej i zdobyli kontaktowego gola. W drugiej połowie też inicjatywa była po ich stronie. Czarneńska defensywa była dobrze dysponowana. Goście konsekwentnie szukali swoich szans na następne gole. Po raz kolejny okazało się, że u piłkarzy z Czarnego nie jest najlepiej z celownikami.

- W końcówce meczu miejscowym pomagał sędzia główny, który odgwizdywał urojone przewinienia. My wytrzymaliśmy próbę nerwów - skomentował Jurek Marach, szkoleniowiec czarneńskiej drużyny.

- Tym zwycięstwem udowodniliśmy, że nie jesteśmy skazani na spadek.

Rodło Kwidzyn - Czarni Czarne 1:2 (1:2).
Bramki: 0:1 T. Spryszyński (6), 0:2 Kościan (26), 1:2 Lalewicz (głową - 40).
Czarni: Handel, Kuzan, Bernatek, Wnuk-Lipiński, Kozanko, Łagoda, Wegner, T. Spryszyński (55 Remieniewicz), P. Spryszyński, Sztuba - ż.k., Kościan - ż.k.

Inne wyniki: Wietcisa - Lechia II 1:3 (1:1) Pomezania - Murkam 3:1 (1:1), Czarni P. Gd. - Żuławy 0:1 (0:1), Orzeł - Gryf 2009 1:3 (0:2), Orlęta - Olimpia 1:0 (1:0).

16. Orzeł Trąbki Wielkie 11 0 4-33
Legenda: M - mecze, P - punkty, BZ - bramki zdobyte, BS - bramki stracone.

Koralowi Dębnica zabrakło szczęścia

Drużyna z Dębnicy zanotowała trzeci remis, w tym drugi na wyjeździe. Tym razem było to w Dzierzgoniu. Mecz Powiśle - Koral zakończył się wynikiem 2:2.

W pierwszej połowie większą inicjatywę mieli gospodarze. Goście nastawieni byli na defensywę, grali z jednym napastnikiem w przodzie. Po przerwie trener Korala zmienił ustawienie na bardziej ofensywne.

W ataku zagrało już dwóch zawodników. Posunięcia ze zmianami okazały się trafne. Pod koniec meczu (już w doliczonym czasie) dębniczanie bronili korzystnego wyniku. Mieli jednak pecha, bo nie wytrzymali naporu dzierzgońskiego zespołu. Po dośrodkowaniu Piotra Augustynowicza obrońca Korala tak niefortunnie interweniował głową, że skierował piłkę do dębnickiej bramki.

- Do pełni szczęścia zabrakło nam kilkunastu sekund - stwierdził Zbigniew Cyzman, szkoleniowiec Korala.

Powiśle Dzierzgoń - Koral Dębnica 2:2 (1:0).
Bramki: 1:0 Chwesiuk (25), 1:1 Adamczyk (51), 1:2 Żarnowski (87), 2:2 - samobójcza (głową - 90+2).
Koral: Babiński, Michalski - ż.k., Drążek, Dąbkowski, Błaszczak, Ł. Bednarek (65 Tarczyluk), Wieczorek (46 Adamczyk), G. Dowksza (57 Żukowski), Bulwan, Wachnik, Janczak (79 Żarnowski).

Lekcja pokory

Ten mecz miał zachwycić potęgowskich kibiców. Niestety, spotkał ich srogi zawód. Pogrom! - tylko tym słowem można określić to, co piłkarze Wierzycy Pelplin zrobili z Pomorzem. Potęgowianie przegrali 1:7. Taki wysoki wynik jest dużym zaskoczeniem, gdyż obydwie drużyny zaliczane są do czwartoligowej czołówki.

W sobotę potęgowscy gracze poruszali się po boisku jakby panowała na nim gęsta mgła. Nic im nie wychodziło. Żadne podanie. Z kolei zawodnicy z Pelplina zaprezentowali porażającą skuteczność.

- Nie możemy popełniać tak szkolnych błędów. Żadnej asekuracji nie było - grzmiał po spotkaniu Mirosław Iwan, trener Pomorza.

- Ten mecz nam nie wyszedł. Wyraźnie ustępowaliśmy gościom. Nie miał też najlepszego dnia bramkarz Paweł Skiba - wyznał Zygmunt Szewczyk, kierownik Pomorza.

Pomorze Potęgowo - Wierzyca Pelplin 1:7 (1:3).
Bramki: 0:1 Sarnecki (12), 0:2 B. Prokopów (22), 0:3 Sarnecki (32), 1:3 Jaskólski (45), 1:4 Cablewski (60), 1:5 Racki (65), 1:6 Resmerowski (85),1:7 Pawłuszek (r. k. - 90).

Pomorze: Skiba, Ł. Ulanowski (46 Tomaszewski), Kamil Gapski, Kozera - ż.k., Burak - ż.k. (28 Borecki), Pakosz, Jaskólski, D. Mikołajczyk, Gałka - ż.k. (46 Formela), Pijanowski, Patyk - ż.k.