Piłka nożna. Remis w meczu Pomorze Potęgowo - Rodło Kwidzyn (zdjęcia)

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Kapitan Pomorza Henryk Patyk miał wczoraj dwie wyborne sytuacje, ale gola nie strzelił. Fot. Krzysztof Tomasik
Czwartoligowe Pomorze Potęgowo nie wykorzystało atutu swojego boiska i tylko zremisowało z Rodłem Kwidzyn. Koral był lepszy od Czarnych Czarne.
IV liga: Pomorze Potegowo - Rodlo Kwidzyn 0:0

Pomorze Potęgowo - Rodło Kwidzyn 0:0

Nie takiego wyniku spodziewali się kibice w Potęgowie. Ich ulubione Pomorze miało przewagę, ale niewiele z niej wynikało.

Miejscowi piłkarze mieli fatalnie ustawione celowniki. Najbliższy wpisania się na listę strzelców był Henryk Patyk. Po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę w 28. minucie. Po przerwie gospodarze zmarnowali trzy tak zwane stuprocentowe okazje. Goście nastawieni byli defensywnie. Ich zadaniem było utrzymanie czystego konta bramkowego. Cel swój zrealizowali. Tym razem całkowicie zawiedli potęgowscy napastnicy.

- Jestem smutny. Nie cieszę się z tego punktu. Nasz zespół posiadał wiele wybornych sytuacji do zdobycia przynajmniej jednego gola - wyznał Zygmunt Szewczyk, kierownik potęgowskiego zespołu. - Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Mam nadzieję, że w następnej ligowej konfrontacji nasi snajperzy odzyskają swoją skuteczność.

Pomorze Potęgowo - Rodło Kwidzyn 0:0.

Pomorze: Skiba, Pakosz, Kozera - ż.k., Kaczmarek, R. Ulanowski, Jaskólski, Kalamaszek, Wólczyński, Gałka (67 Formela), Patyk, D. Mikołajczyk.

Koral był górą w derbowym meczu

Derbowe spotkanie dwóch przedstawicieli powiatu człuchowskiego zakończyło się sukcesem drużyny z Dębnicy. To właśnie Koral wygrał 3:2 z Czarnymi Czarne.

Był to typowy mecz walki. Koral był częściej w posiadaniu piłki. Czarni ograniczyli się jedynie do sporadycznych, aczkolwiek groźnych kontrataków. Emocjonująca była końcówka. Do remisu mógł doprowadzić Paweł Wnuk-Lipiński, ale po jego strzale w 89. minucie piłka trafiła w słupek.

- Moim piłkarzom należą się słowa uznania za żelazną konsekwencję i realizację założeń taktycznych - oświadczył Janusz Fabich, trener Korala. - Derbowe zwycięstwo na pewno jest dobrą podbudową do kolejnych spotkań wiosennych.

- Znowu przegraliśmy w bardzo frajerski sposób. Mamy pecha - ocenił wczorajszy mecz derbowy Jurek Marach, szkoleniowiec czarneńskiej drużyny.

Koral Dębnica - Czarni Czarne 3:2 (1:1).

Bramki: 0:1 Karol Kozanko (25), 1:1 Jarosław Adamowicz (37 - rzut wolny), 2:1 Michał Adamczyk (55), 2:2 Piotr Jankiewicz (głową - 74), 3:2 Kamil Bulwan (głową - 81).

Koral: Tandecki, Sadzik - ż.k., Pawełek, Tarczyluk (85 - Drążek), Błaszczak - ż.k., Ł. Bednarek, Bulwan - ż.k., Adamczyk, Wachnik - ż.k., Janczak (46 K. Bednarek, 67 Kulczyk), Adamowicz.

Czarni: Handel, Łagoda, Wnuk-Lipiński, Łazor, Grzegorz Kozanko, Karol Kozanko, Pudzianowski (60 Remieniewicz), Bernatek, Kopiszka, Jankiewicz, Kościan - ż.k.

IV Liga Inne mecze

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Wietcisa - Orzeł 0:1 (0:0), Wierzyca - Orlęta 1:2 (0:1), Murkam - Olimpia 0:0, Żuławy - Gryf 0:2 (0:0).