Po zawodach strażackich w Tuchomiu, Studzienicach i Parchowie (zdjęcia)

Andrzej Gurba
Zawody strażackie w Tuchomiu
Na sportowo spędzili ostatni weekend strażacy ochotnicy. W sobotę w zawodach rywalizowali druhowie z gminy Tuchomie i Studzienice, natomiast w niedzielę strażacy OSP z gminy Parchowo. Odbyły się dwie konkurencje - sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe.

Na zawody sportowo-pożarniczych w Tuchomiu stawiło się osiem drużyn OSP (bez strażaków z OSP Tągowie). Miłą niespodziankę sprawili druhowie z Nowych Hut, zajmując z łącznym czasem 89,2 sek. pierwsze miejsce w grupie III mężczyzn. Tuż za nimi uplasowali się gospodarze - strażacy z OSP Tuchomie - czas 92,5 sek. a trzecie miejsce z wynikiem 93,1 sek. zajęli strażacy z OSP Tuchomko. W grupie II B kobiet wygrały panie z OSP Tuchomie z czasem łącznym 34,4 sek., natomiast drugie miejsce zajęły koleżanki zza miedzy - druhny z Kramarzyn, z czasem 36,2 sek.

Na boisku sportowym w Studzienicach walczyło 5 drużyn OSP. Nie stanęli do rywalizacji strażacy z OSP Sominy. W grupie męskiej najszybsi byli (po raz drugi z rzędu) druhowie z OSP Skwierawy z łącznym czasem 87,1 sek., drugie miejsce zajęli druhowie ze Studzienic - czas 91,4 sek. a na trzecim punktowanym miejscu uplasowali się strażacy z OSP Półczno - z czasem 94,7 sek. Biegały również w samotnym biegu druhny ze Studzienic, uzyskując łączny czas 103,0 sek.

W Nakli na boisku przyszkolnym zameldował się komplet drużyn OSP z gminy Parchowo (7 drużyn OSP). Zawody wygrali strażacy z Jamna kończąc obie konkurencje sportowe w czasie 93,0 sek. Zaledwie 1,5 sek. gorszy czas uzyskali strażacy z OSP Sylczno, a na trzeciej pozycji, z czasem 95,8 uplasowali się druhowie z Chośnicy. Startowała również jedna drużyna kobiet z OSP Nakla. Panie uzyskały łączny czas 109, 0 sek.

Strażacy zapraszają na zawody w najbliższy weekend. W sobotę na boiskach w Gostkowie, Miastku i Borzytuchomiu walczyć będą strażacy OSP z gmin Bytów, Miastko i Borzytuchom, natomiast w niedzielę zmierzą się na boiskach w Lipnicy i Czarnej Dąbrówce druhowie z gminy Lipnica i Czarna Dąbrówka.