Półmaraton Komandosa. Sukces żołnierzy 7 Brygady Obrony Wybrzeża

oprac. Wojciech Frelichowski
7. BOW
Wielki sukces odnieśli żołnierze 7. Brygady Obrony Wybrzeża podczas rozegranego w Warszawie Półmaratonu Komandosa. W klasyfikacji drużynowej męskie zespoły 7. BOW zajęły pierwsze dwa miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanęły również panie. Indywidualnie srebro wywalczył mł. chor. Artur Pelo.

Jak informuje 7. Brygada Obrony Wybrzeża, na starcie imprezy, odbywającej się na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej, stanęło 850 zawodników reprezentujących wszystkie służby mundurowe w Polsce. Do pokonania mieli cztery pętle – łącznie 21,975 km, w pełnym oporządzeniu z 10-kilogramowym plecakiem.

– Ostatnie okrążenie rozpocząłem na pierwszym miejscu, ale potem rywal zaczął zyskiwać przewagę i ostatecznie to on wbiegł na metę jako pierwszy – opowiada mł. chor. Artur Pelo, który wcześniej sześć razy z rzędu triumfował w tych zawodach.

Indywidualnie Artur Pelo był drugi, ulegając jedynie byłemu żołnierzowi niebieskich beretów Adamowi Strukowi, który obecnie reprezentuje Wojska Obrony Cyberprzestrzeni.

46-latek przyznaje, że czuje lekki niedosyt, ale już planuje rewanż w kolejnym biegu z cyklu Szlema Komandosa, tym razem na 100 km, który odbędzie się za niespełna miesiąc.

Drużynowo pierwsze miejsce w Półmaratonie Komandosa zajęła drużyna 7, BOW z garnizonu Lębork, w składzie st. kpr. Artur Nowicki, plut. Damian Zagulak, st. kpr. Dariusz Terman.

Drugą lokatę wywalczyła również drużyna 7. BOW z garnizonu Słupsk, w której biegli mł. chor. Artur Pelo, kpr. Michał Pytlak, st. szer. Łukasz Śledź.

Wśród kobiet złote medale zawisły na szyjach szer. Wiktorii Metlickiej, st. kpr. Aleksandry Młyńskiej oraz st. szer. spec. Marty Słapczyńskiej.