Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk 78-76 (zdjęcia, wyniki, tabela)

(res)
Łukasz Capar
Po niezwykle emocjonującym meczu Energa Czarni przegrywa z Polpharmą Starogard Gdański, zespołem z dołu tabeli TBL. To trzecia porażka z rzędu słupskiej drużyny.
Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk

15 zbiórek w ataku Polpharmy Starogard Gdański było według Dainiusa Adomaitisa, szkoleniowca Energi Czarnych, decydujące o zwycięstwie gospodarzy w tym meczu. W słupskim zespole pięciu zawodników zdobyło, co najmniej 10 punktów, ale i to było za mało, by wygrać na Kociewiu.

W ostatniej akcji Marcin Nowakowski bardzo dobrze podał do Michaela Hicka, ten został sfaulowany i skutecznie wykonał dwa rzuty wolne. Odpowiedź Energi Czarnych , która miała 2,4 sekundy na przeprowadzenie akcji polegała tylko na nieskutecznym rzucie Cesnauskisa z własnej połowy.

- Zrobiliśmy dużo, by Energa Czarni wygrała w tym meczu - komentował po spotkaniu Wojciech Kamiński, trener Polpharmy. W ostatnich minutach dwukrotnie Hicks i raz Śnieg podawali piłki prosto w ręce gości. To nie pomogło przyjezdnym.

Kolejny słaby mecz rozegrali Paweł Kikowski i Paweł Leończyk.

Energa Czarni - Polpharma Starogard 78:76 (13:18, 18:11, 21:22, 26:25).
Polpharma: Hicks 26 (3), Wall 6, Śnieg 8, Dąbrowski 0, Metelski 6, Simmons 10, Arabas 11 (2), Paul 0, Nowakowski 5 (1), Weeden 6.

Energa Czarni: Burrell 13, Hinson 11 (1), Białek 11 (3), Roszyk 4 (1), Kikowski 2, Cesnauskis 13 (1), Weaver 6, Morrison 12, Leończyk 4.

W poniedziałkowym "Głosie Pomorza" rozmowa z Pawłem Leończykiem.

XX kolejka TBL: wyniki, tabela